Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Összejöttem a párommal akiről...

Összejöttem a párommal akiről kiderült pár hónapja hogy mielőtt összejöttünk ő évekig drogozott. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Valahogy csak most nyílt meg nekem igazán és elmesélte a múltját. Kicsit aggódom mert én teljesem elítélem ezt és félek hogy újra kezdi mellettem és őszintén szólva én nem akarom magam sem tönkre tenni emiatt mert már voltam hasonló szituációban. Azt mondja mióta együtt vagyunk nem csinálja és jó hatással vagyok rá, és allítólag rá sem volt szokva. Nem tudom mit gondoljak hogyan érezzek. Szeretem őt de nekem ez a dolog kiábrándító mert én komoly kapcsolatot képzelek el egy egészséges emberrel és nem tudom mennyire gondolja komolyan hogy nem fogja csinálni soha többet.

Aki volt hasonló szituációban vagy van valamilyen tanácsa ossza meg.



ma 07:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
86%
#7-es vagyok. Azért tényleg az se mindegy mit használt. Egy füves cigiről még csak csak le lehet szokni, de a keményebb drogokról háát... Nem tudom. Lehet szerencséd lesz tényleg, lehet nem. De amint látod, hogy valami nem oké, hagyd a francba. Én nem tettem. Azóta is ha meglátok egy drogost meg tudnám fojtani. A lelki sebekről nem is beszélek.
ma 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Awatpr0 ***** válasza:
46%

Érdekes az emberek mentalitása. Drogozott évekkel ezelőtt, sosem fog megváltozni, mindig visszatér a szerhez, nem lehet normális kapcsolata soha.

Most itt egy szélsőséges példa: Robert Downley JR. Ő a világ legkeményebb drogját tolta, hol tart most? Egyik leggazdagabb színész a világon. Tiszta 20+ éve. Tehát a legkeményebb cuccról is le lehet jönni. De nem mindegy nyilván milyen drogról van szó. Heroin az egyik legrosszabb, aki kipróbálja rálépett egy ösvényre, amely a halál fele visz. A fű a legjobbnak van beállítva, de nyugtató hatású, attól "csak"bezombul az ember.

Mi van a leendő alkoholistákkal egy kapcsolatban? Az sokkal kiszámíthatatlanabb. Valaki egyszer csak besokall, az alkoholt tekinti a boldogság forrásának, mennyi ilyen van. Arra még számítani sem lehet.

Tégy amit szeretnél, de az, hogy minden volt drogos egy roncs, sosem fogja véglegesen lerakni...háát azzal nagyon nem értek egyet. Évekkel ezelőtt én is próbáltam ki ezt azt, LSD, eki, gomba, speed de csak pár alkalom volt hosszú évekkel ezelőtt. Rászoktam? Hát nem. Sőt, tapasztalatból tudom, hogy az alkoholra én legalábbis könnyebben szoktam rá..

ma 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Az a helyzet hogy már a családomnak is bemutattam és igazából eddig semmi jelét nem láttam hogy ő ezt az életstílust folytatta volna mellettem.

Igen nagy red flag ez az egész szituáció de a múltjáról sem akarom elítélni.

ma 09:09
 14/16 anonim ***** válasza:
51%
Milyen drogot használt?
ma 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Awatpr0 ***** válasza:
45%

Elnézést kérek, figyelmetlenül olvastam el(nem a drogok miatt) éveken át való drogfogyasztásról volt szó.

Ez esetben is tudok olyat mondani akire nem volt túl rossz hatással.

Öcsém..évek óta füvezik, elvégzett mellette egy egyetemet elég jó jegyekkel, ápolja a kapcsolatot a barátaival, mellette edz rendszeresen és elég jó alakja is van, meg rendes munkája, céljai. Annyi, hogy néha hagyja magát "ellazulni"a fű által.


Viszont ha komolyabb drogokról van szó, én lehet hagynám ezt a kapcsolatot, annál tényleg lutri, hogy vissza fog e térni vagy sem ha évekig csinálta az illető.

ma 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
73%
Menekülj! Aki egyszer drogos volt,az az is marad.Ha valami probléma adódik az életében,újra hozzá fog nyúlni,a mostani csak átmeneti állapot.
ma 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!