Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Összejöttem a párommal akiről...

Összejöttem a párommal akiről kiderült pár hónapja hogy mielőtt összejöttünk ő évekig drogozott. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Valahogy csak most nyílt meg nekem igazán és elmesélte a múltját. Kicsit aggódom mert én teljesem elítélem ezt és félek hogy újra kezdi mellettem és őszintén szólva én nem akarom magam sem tönkre tenni emiatt mert már voltam hasonló szituációban. Azt mondja mióta együtt vagyunk nem csinálja és jó hatással vagyok rá, és allítólag rá sem volt szokva. Nem tudom mit gondoljak hogyan érezzek. Szeretem őt de nekem ez a dolog kiábrándító mert én komoly kapcsolatot képzelek el egy egészséges emberrel és nem tudom mennyire gondolja komolyan hogy nem fogja csinálni soha többet.

Aki volt hasonló szituációban vagy van valamilyen tanácsa ossza meg.



ma 07:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Évekig drogozott de nem volt rászokva, muhaha 🤣

Menekülj!

Nem, nem fog megváltozni miattad.

ma 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Olyan nincs, hogy nem szokott rá.


Nézd, ha neked ez nem fér bele, akkor nem g*ciség, ha szakítasz vele. Egyszerűen nem pálya a te életedbe még egy füves cigi se. Van ilyen. Más a bagósokat/tetkós-piercingeseket nem tudja elviselni.

ma 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
51%

Elöször is ezek szerint most NEM drogozik, ez becsülednö dolog.

Másodszor addig ne problémázz, amíg nem teszi újra.

Harmadszor igen sok van, aki végleg abbahagyja (mégha MO-on ezt nem is hiszi sok ostoba), inkább támogasd.

Negyedszer ha eleve elöitéletes vagy, akkor lépj le, de ne itéld el elöre. Amíg tiszta, addig miért bántanád?

ma 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem akarom én őt bántani csak nehéz feldolgozni az információkat amiket elmondott az életéről. És volt már tapasztalatom olyan emberrel aki csinálta és tönkre tett lelkileg engem is és ezért félek kicsit hogy újra megtörténik ez az egész. Támogatom ha azt szeretné de azért elgondolkoztat hogy nincs benne felelősségtudat illetve amikor kérdeztem tőle azt mondta ha én is benne lennék néha még mindig csinálná.
ma 07:56
 5/16 anonim ***** válasza:
46%

Tudod, nem minden ember egyforma, van, aki visszaesik, meg van, aki nem - ugyanis idövel sokan fejlödnek lelkikeg is.

Másrészt az életéröl, a múltjáról amit mesélt, az volt, ha tanult belöle, akkor az jó dolog.

Én biztos adnék neki egy esélyt, de elöre tisztázva, hogy csak addig müködik a dolog, amíg nincs drog az életében.

ma 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

"illetve amikor kérdeztem tőle azt mondta ha én is benne lennék néha még mindig csinálná"

Nyugi, amikor nem talákloztok, továbbra is csinálja.


Szóval voltál már ilyen kapcsolatban, sz@r is volt, és újra kitennéd magad ennek? Te szeretsz mártírkodni, vagy mi van?

Nem, nem a te felelősséged "megmenteni", felnőtt ember, te meg sem Teréz anya, sem Vöröskereszt nem vagy, feltételezem.

ma 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen kapcsolatom... 8 évig keményen drogozott. Elfogadtam, vele voltam másfél évig. Életem legnagyobb hibája volt. Amit leművelt velem mai napig eszembe jut pedig már 4 éve volt, hogy befejeztem vele.


Lehet neked szerencséd lesz vele, és tényleg végleg leteszi.

ma 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
66%

"azt mondja, mióta együtt vagyunk, nem csinálja". Még ha így is van, majd fogja.

"Ha én is benne lennék, néha még mindig csinálná". Most komolyan, ennél egyértelműbb red flag létezik?

Én menekülnék, még most, a kapcsolat "elején". Nekem ez egyáltalán nem férne bele, szerintem igen kicsi az esély, hogy végleg abbahagyja. De hogy te mit csinálsz, azt te tudod.

ma 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
27%
Azért az sem mindegy, milyen szert használt
ma 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
33%

Füvezik? Néha még mindig kipróbálná veled? Régen sokszor csinálta? Különböztessük meg a drogok fajtáját, embereket akik személyiségük alapján képesek függők lenni és nekik akár a kávé is "drog". Ezt azért írtam mert nem tudjuk a szitut eléggé és jobb ha nyitottabb vagy.

A fontos szerintem, ha észre veszed rajta és úgy viselkedik veled ahogyan nem kéne akkor egyértelműen habozás nélkül lépj ki ebből.

ma 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!