Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alvásigényem szerintetek...

Alvásigényem szerintetek csökkentené az este szedett Xanax csökkentése vagy elhagyása?

Figyelt kérdés

Elsősorban bipoláris zavarra szedek gyógyszert. Mindig az aktuális epizódhoz igazítva a gyógyszereket, adagokat. Már lassan 3 hónapja majdnem középen vagyok. Pici felpörgés volt kb 10 napja, amiatt lett picit emelve a Ketilept és nappalra kis adag Tiapridal bevezetve. Szó szerint csodálkozom, hogy nincs depresszióm már hónapok óta.


Gyógyszerek:

Lamolep reggel 200 mg

Ketilept este 100 mg sima és 50 mg retard

Xanax este 0,75 mg

Tiapridal délelőtt és délutan 50-50 mg.


Már csak neha (heti kb 1x) fordul elő kevés alvás. 4-5 óra. Korai ébredés miatt. A többi napon 9-11 órat alszok egyhuzamban vagy 6-8 órás alvás után visszaalvással.

Legutóbb 1,5 mg Xanaxot 1 hónap alatt felére csökkentettem. Pár naponta 0,125 mg-ot vettem el. Volt amikor nem jelentkezett megvonási tünet, volt olyan is hogy enyhe volt. Kb 3-4 napig volt erős megvonásom ezalatt az 1 hónap alatt. Az utolsó csökkentés után kb 10 napig volt megvonási tünetem. Kb 3-4 hete volt az utolsó csökkentés. Azóta is van néha fokozott izzadás, ha túl sok inger ér.


Gondom: túl sok alvás, aminek a fő oka a Ketilept,de abból nem lehet visszavenni mert 1 nap alatt visszatérne a felpörgés.


Szerintetek a Frontin további csökkentése, elhagyása esetén kevesebb alvás elég lenne? Cél a 7-9 órás alvásigény elérése.


Orvosom 1 hete még nem pártolta a további csökkentést, lehet az azt megelőző felpörgés miatt.

Az emelt adag Ketilept és a nappalra bevezetett Tiapridal megkönnyítené.



ma 06:42
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!