Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegségből hogyan lehet...

Pánikbetegségből hogyan lehet kigyógyulni?

Figyelt kérdés

Ha huzamosabb ideig vagyok emberekkel összezárva pl. (oktatás, munkahely) akkor jön elő a rosszullét, szédülés, izzadás. Ez kb. olyan súlyosságú, hogy munkám se nagyon van. Az orvosi kannabisz nem segít, csak ront rajta. Pszichológust, pszichiátert megjártam, SSRI-t próbáltam, de nem bírtam szedni. Egyedül a Xanax használ, de nem élhetem azzal az életem.


Esetleg ha Xanaxal, és/vagy alkohollal megpróbálok valahogy dolgozni, pár hétig kihúzom, fokozatosan hozzászokom a helyzethez, az segíthet?



szept. 11. 14:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos érdemben nem tudok segíteni, de Xanaxot ne! Függőséget okoz,és ugyanolyan nehéz leszokni róla, mint a kábítószerről. Orvossal egyeztess, xanax+ alkohol a legrosszabb megoldás.
szept. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

"Pszichológust, pszichiátert megjártam"


Ezt kérlek fejtsd ki. Mit jelent az, hogy megjártad?


Tapasztalatom szerint azok szokták ezt mondani, akik voltak 2x terápiás ülésen, aztán abbahagyták, mondván másnap reggel is pánikrohamuk volt...


Én pánikbeteg voltam, pszichoterápia után elmúlt, ami kb 1 évig tartott, heti rendszerességű ülésekkel.


Szóval, mit jelent az, hogy megjártad a pszichológust?

szept. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
20%

Én azokon veszek észre ilyen tüneteket, akik alkalmanként sokat isznak, vagy akár csak mérsékelten alkalmanként drogoznak.


Mit tudsz tenni?

Ha nem vezetsz, kollektív szerződés* sem ír elő teljesen alkoholmentes állapotot, akkor igyál meg reggel, délben egy-egy fél literes dobozos sört.

Ha 60 kg körüli vagy, akkor 4%-osat, ha 80 akkor 5%-osat.

Ez 0,4 g/l véralkohol a legnagyobb koncentráció, 0,5 g/l alatt "ivott, de alkoholosan nem befolyásolt" állapot, 3 óra alatt ürül ki.

[link]


Ez a Munka Tv. 52. § (1) bekezdés a) pontjának megfelelően munkáltató "munkára képes állapot" követelhet meg, ennek megfelel.


*Az LB Mfv. I. 10.939/1999. szerint a kollektív szerződés előírhat teljes alkoholmentességet is.

szept. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mit jelent hogy nem bírtad szedni az SSRI-t? Mennyi ideig szedted? Ha az első hónapban fealadtad akkor nem igazán pipàltad ki ezt a lehetőséget. Egyébkènt lehet még buspironet megpróbálni, vagy a trazadonet ha teljesen kizárt az SSRI.
szept. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg amit felvázoltál az az exposure terápiànak és az alkoholimzusnak valami furcsa, nyilvàn nem èlétkèpes egyvelege. A fű rengeteg embernek okoz pánikot, nem csoda hogy nem használt.
szept. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%
Kognitív terápia normális hozzáértő pszichológusnál a megoldás. Az SSRI csak elviselhetőbbé teszi a tüneteket, de nem szünteti meg a pánikbetegséget. Változó, hogy melyik embernek melyik SSRI használ, ha az egyik nem válik be másik fajtát kell a pszichiáternek ajánlania. A Xanax nyugtató, nem pánikbetegségre való gyógyszer, hanem szorongásgátló és rá lehet szokni könnyen. Alkoholtól csak rosszabbodik az egész. Hogy szedted azt az SSRI-t? Először 1-2 hétig kis negyed adagokat érdemes, aztán felet és később egészet. Ezt csak később tudtam meg és régen egészet kezdtem szedni és abba kellett hagynom, mert pár nap alatt elviselhetetlen lett.
szept. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

#2: SZTK pszichiátrián 8 alkalmat voltam, a pszichológus hölgy szakította meg a terápiát, mivel nem látott változást. Pszichiáter felírt Scippa-t, Xanaxot, csak az utóbbit tolerálta a szervezetem. Arra sajnos nincs pénzem, hogy magánorvoshoz járjak, lassan megszűnik a biztosításom is. Igazából időm sincs, valami gyors megoldás kellene, ami minimum vállalható állapotba hozna, hogy legalább dolgozni tudjak.


#3-as: Nem vezetek, autóm sincs. Nem élek semmilyen szerrel most, de emberek közé sem járok.


#4: Szúrt tőle a szívem, étvágytalanságot, és hányigert okozott, egy hétig bírtam szedni.


#5: Exposure therapy-t szeretném kipróbálni, nyugtató segítségével.


#6: 1x10mg Scippa reggel, Xanax 3x0.5mg, de azt csak akkor szedtem, ha mentem valahová, itthon nincs szükségem rá.

szept. 11. 15:46
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát, 1 hét az nagyon kevés, illik végigszenvedni az első hónapot antidepresszànssal. Fél adaggal kezdted vagy egyből 10mg-ot vettèl be? az utóbbi nagyon meg tud viselni. Lehet akár 2,5mg-al is kezdeni ès fokozatosan felmenni 10mg-ig.
szept. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%

Kedves Kérdező!


Ha olyan helyzet elé kerülsz, ahol természetes még kiegyensúlyozott embernél is stressz, akkor simán igyál egy kis sört, ez sokkal kevésbé ártalmas, mint bármi gyógyszer.



#3

szept. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
De ő állandoan stresszel, ha elkezd rà inni, az egyenes út az alkoholizmushoz, mivel az rögzül be, hogy az segít rajta
szept. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!