Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris vagyok és alkoholist...

Bipoláris vagyok és alkoholista. Hogyan tovább ?

Figyelt kérdés
Ez egy ördögi kör nálam,mert ha iszok akkor boldog vagyok ,de ha kijózanodok akkor iszonyatos depresszios. Bipoláris 2es vagyok és egy napon belüli hangulatváltásokkal. Voltam pszihiátrián. Ott állították be a gyógyszereimet és elvonókurán is voltam. Nagyon sokat piálok. Nem tudom meddig bírja a szervezetem ,de annyira nem is érdekel,mert évek óta csak szenvedek ezzel a betegséggel. Volt,hogy sokáig nem ittam és akkor is rengeteget voltam erős depresszióba. Van még valaki hasonlóan ?
ma 04:15
 1/2 Awatpr0 ***** válasza:

Hogyne, én hasonló helyzetben vagyok/voltam, tehát ne tőlem várd a megoldást xd

Én ha piálok, egyszerűen nem tudok leállni vele, ha van még itthon. Néha ha nincs, a boltba kell elmennek piáért, ilyenkor mást is veszek, h ne tűnjek alkesznek:D Volt, hogy egy 1l es hubertust ittam meg egy kb 5óra alatt. Rengeteget ittam életem során, és tényleg, eljutottam odáig, hogy mindig kellett még innom, aztán egyszer csak elég volt. Volt, h 10sört megittam délutántól estig.

De nem is ez a lényeg. Olyan is volt, hogy akármennyire is voltam alkoholista, úgy tartom hogy ez fejben dől el. Ja és én még füveztem is mellette. Mivel fejben dől el, és szerettem volna sportolni, elhatároztam és majdnem egy fél évig nem ittam és füveztem egyáltalán. Elkezdtem nyelvsuliba járni, nagyon megváltozott az életem. Tudatosan elhessegettem a gondolatokat az alkoholról. Az elején nehéz volt, de csak pár hétig. A végén jött valami, egy fejembe szökő hülye gondolat, ami miatt újra elkezdtem. Most odáig eljutottam, hogy csak 1-2 sört veszek szénhidrátként, számolom a kaloriákat és nem is nagyon kívánok többet. Szóval szerintem a fejben dől el minden, az elhatározás, hogy iszol e vagy sem, te határozod meg semmi más. Bár ehhez egy ilyen szemléletmód is szükséges. Ha nem hiszed el, hogy tudsz változtatni akkor nem is fogsz. Amúgy ez, hogy depis leszel ha nem iszol nagy hülyeség, ezt csak te mondogatod magadnak, de krvára nem igaz. Mármint annak érzed, de ne mondogasd ezt állandóan magadnak, csak ront a helyzetem. Tudom, tapasztalatból:)

ma 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Awatpr0 ***** válasza:
Ja még azt akartam: volt már párszor, h elhatároztam, h nem iszok, másnap mégis megtettem. Nem határoztam el eléggé. De ez az 5 hónap úgy sikerült, Olyan erősen el kell határozni, hogy: Ha törik, ha szakad de nem fogok inni, más életet fogok élni, íme a celjaim: és leírod..nagyon ajánlanék valamiféle testmozgást is, h jobban elterelje a figyelmedet az alkoholról. Tehàt nem elég csak elhatározni, baromira komolyan kell gondolnod!
ma 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!