Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen módszerrel tudnám...

Milyen módszerrel tudnám enyhíteni a bűntudatomat olyan esetekben amikor szinte teljesen irreleváns okokra fut ki?

Figyelt kérdés
OCD-s vagyok, és csomószor mesélem közelebbi barátaimnak/szüleimnek, hogy bűntudatom van bizonyos események dolgok miatt, és ha hozzájuk kapcsolódik egy ember akkor szinte kerülöm őket, szégyenkezek, szorongok miatta. Legtöbbször olyan dolgokról van szó amire egy nem OCD-s csak rálegyint, hogy ugyan már te ezen emészted magad napok óta, hát 1 percig sincs a fejemben hasonló. Ugyanakkor a párkapcsolat terén sokkal erősebb szorongást vált ki 1-2 ilyen dolog ami bűntudatot okoz, és úgy érzem ha megpróbálok elkerülni mindent ami esetleg bűntudatot okozhat, akkor kb kontrollált környezetbe lennék, mint egy állat a saját testemben. Nincs valami módszer amivel egyáltalán meggyőzhetem magamat, hogy ami miatt rosszul érzem magamat az hülyeség?

szept. 12. 01:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a tudatos meditálás (mindfulness) rendszeres napi alkalmazása ebben is segíthet, tudatosítani magadban, hogy mi a problémád és mivé szeretnél válni, illetve hogyan.


Nem is beszélve a pszichológusról, akiknek kedvenc anyaguk az önsanyargatás, ugye, szóval terápia.


A leghatásosabb meditálni akkor is, ha terápiára jársz!


Diagnózisod szakembertől van vagy csak Dr. Google?


Voltál már pszichológusnál?

szept. 12. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

#1 Próbálkoztam meditációval, de még nem sikerült teljesen elsajátítani sajnos.


Diagnosztizált vagyok lassan 4 éve sajnos kb 2 évig jártam pszichológushoz, és pszichiáterhez ez is. A pszichiátert azután adtam fel, hogy amelyik a legtöbbet segített kényszernyugdíjba vonult, és miután rájöttem hogy nem akarok antidepresszánson élni és teljesen letettem. Pszichológushoz járást azért fejeztem be, mert az állami alig ért rá, és nem is igen segített a magánt meg sajnos nem tudom megengedni sehogy.

szept. 12. 13:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!