Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kinezológia vagy agykontroll...

Kinezológia vagy agykontroll jobb a problémámra?

Figyelt kérdés

Mit tegyek, hogy ne legyek ennyire izgulós?

Az a baj, hogy nagyon görcsölök, kényszeresen meg akarok felelni az új munkahelyen. A dolog a visszájára sült el, bár kaptam újabb esélyt, mert mondták, szorgalmas, tehetséges és jó modorú vagyok, de visszavettek a munkaidőmből és otthonra kapok feladatokat. És fokozatosan növelik a terhelést. Egyidőben kisfiam bölcsibe ment, dupla a stressz, de ez sem magamra nézve sem a környezetemre nem jó, ráadásul a görcsös megfelelési kényszer visszájára sül el.


2010. nov. 3. 11:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Mindkét megoldás célravezető lehet,ötvözd őket,ha lehetőséged van rá.Az agykontroll lényegesen gyorsabb,ha rászánjuk az energiát és TÉNYLEG csináljuk naponta többször(hittel).
2010. nov. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Akkor se foglalkozz agykontrollal, ha egy mennyei angyal kér rá!!! Gyilkosság!!! Hosszú távon csak rosszabb lesz tőle.
2010. nov. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
szerintem minden ember más, ezért mindenkinek más módszerek használnak.azt javaslom, hogy mind a kettőt próbáld ki,esetleg ezeken kívül megnézhetnél más lehetőségeket is (pl pszichológus) és amelyik neked beválik,azt folytasd a továbbiakban
2010. nov. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Srapnel ***** válasza:

Valamelyik tévés riportban mondta egy pszichiáter, hogy nem egy olyan betege volt, aki végül a pszichiátrián végezte és elég nehéz volt újra összerakni.


Mellesleg a problémáddal egy pszichológushoz is elmehetsz, lehet, nagyobb sikerrel jársz.

2010. nov. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A pszichológus nem vált be. Nekem olyan módszerre van szükségem, ami gyakoroltatja a pozitív gondolkodást, stressztől való tartózkodást, és a megváltoztatott hozzáállásnak testem-lelkem előbb utóbb rabjává válik.
2010. nov. 16. 19:40
 6/10 anonim ***** válasza:

Pozitív gondolkodás-boldogság hormon, talán a kettőnek köze van egymáshoz. természetes módok:

[link]

Vagy pedig antidepresszáns, de azt csak akkor kapsz, ha betegséget állapítanak meg.

Kineziológián voltam, nekem nem vált be, de mindenki más, lehet, hogy neked jó lesz.

2010. nov. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább egy autogén tréning tanfolyamot végezz el.
2010. nov. 16. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Srapnel ***** válasza:
100%

"A pszichológus nem vált be. Nekem olyan módszerre van szükségem, ami gyakoroltatja a pozitív gondolkodást, stressztől való tartózkodást, és a megváltoztatott hozzáállásnak testem-lelkem előbb utóbb rabjává válik."


Rossz pszichológushoz mentél. Amit te itt most kb. leírtál, az pont a viselkedésterápia. Azonban az akkor sem úgy működik, hogy "rabja lesz" a tested és a lelked. Nem mellesleg egyéb, a háttérben meghúzódó problémákat is meg kell oldani. Hiába újítod fel a homlokzatot, ha közben a ház többi része omladozik.


"Vagy pedig antidepresszáns, de azt csak akkor kapsz, ha betegséget állapítanak meg."


Antidepresszánst eleve csak orvos írhat föl, mert vényköteles, úgyhogy ahhoz, hogy szedd, el kell menni pszichiáterhez.

2010. nov. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon stresszes, izgulós vagyok és kicsi az önbizalmam, leértékelem magamat. Sokat idegeskedek, általában bizonyos dolgokat nagyon felnagyítok.

Tdom, az elmélet azt diktálja, hogy gondolkodjunk pozitívan, és az sokat segít. A negatív gondolkodás magát teljesíti be. DE ezt gyakorlatban nehéz megvalósítani.

Ez a problémám. Gyermekkoromban sokat bántottak a gonoszabbak kihasználva a gyengeségemet, érzékenységemet.

2010. nov. 17. 09:53
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez nem ilyen egyszerű...! Nem varázspálca egyik módszer sem, hogy elfújja a problémáidat. A pszichológus sem varázspálca. Mennyi időt szántál a pszichoterápiára? Milyen diagnózist állapítottak meg? Milyen módszert alkalmazott a szakember?

Nem a tünet a lényeg minden esetben, hanem a mögötte megbújó háttérprobléma, amit a tünet elfed. Az alkati (idegi) labilitás egy dolog, ezt aktiválnia kell valaminek.

Fordulj klinikai szakpszichológus kollegához és/vagy pszichiáterhez, aki ért a pszichoterápiához is. Átmenetileg szükséged lehet gyógyszeres segítségre is. De ugy a problémádról semmit nem tudunk, ezért fontos, hogy szakemberhez kerülj.

Agykontrollt csak teljesen egészséges (és stabil!) személyiséggel szabad csinálni, különben tényleg széteshetsz.

2010. nov. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!