Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alzheimer-kór kezdeti tünetei,...

Alzheimer-kór kezdeti tünetei, majd további lefolyása? Vagy hasonló, demenciával járó betegségről tapasztalatok? Valakinek benne tapasztalata hozzátartozója vagy ismerőse alapján?

Figyelt kérdés

Mi volt az a tünet mikor először bajra gondoltatok és orvoshoz fordultatok?

Majd mi volt az első jele a súlyosbodásnak?


Hogy fordult át, hogy már nem tudott normális életet élni sem a beteg sem a vele élők? Mikor már mindennapos problémát okozott a betegség?



szept. 7. 00:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem az apukám lett Alzheimerrel és demenciával meg depresszióval diagnosztizálva pszichiáter által, amire egyrészt én is rengeteget olvastam az Alzheimerről, aztán magamon is tüneteket kezdtem már észrevenni, pl. elveszett vmim, aztán megtaláltam, de nem tudtam, hogy hogy került oda, aztán hetekkel-hónapokkal később eszembe jutott, ám amíg nem, addig borzasztóan frusztrált, és persze rögtön Alzheimerre gondoltam, van korai Alzheimer is, az már negyven éves korban is kimutatható agyi CT-vel.


Én neurológushoz fordultam, ideggyógyászhoz, aki meg is vizsgált, meg el is küldött mindenféle vizsgálatra, és kiderült, hogy leginkább figyelemzavarom van, Alzheimernek szerencsére nyoma sincs nálam, ám azt is mondta a neurológus, hogy maradjunk kapcsolatban, kb. félévente vagy évente járjak vissza hozzá, addig meg foglalkozásterápiára kaptam beutalót (külföldön élek, Magyarországon tán kicsit máshogy működnek a dolgok).


Közben kiderült, hogy apukám Alzheimerére azt is mondta a pszichiátere, hogy minden bizonnyal a pár évvel korábban volt agyi infarktusa következménye, ami viszont szerintem a húsevő életmódja miatt történt vele.


Szerintem amúgy édesapám is figyelemzavaros is, és nagyon sok eseményt nehéz az Alzheimer számlájára írni, mert még én sem tudtam egy csomó mindenről, hogy azt a figyelemzavar is okozhatja, mint pl. az én esetem is, hogy vmit rég elvesztettem, aztán mégis megtaláltam, de nagyon sokáig nem emlékeztem rá, hogy hogy került oda, ahol megtaláltam, aztán sokkal később az is eszembe jutott, ám a feszültségem, sőt, frusztrációm, hogy miért tűnnek el dolgaim és hogy kerülnek elő a lakásban, ez tényleg lehet simán csak figyelemzavar.


Apukám meg tényleg elég depressziós, és a 70. születésnapja után elkezdett mentálisan megzuhanni, durván felejt, összekever dolgokat, így egy családi barát pszichológus elvitte őt pszichiáterhez, aki ezekkel diagnosztizálta.


Szerintem onnantól kezdve, hogy az agyi CT kimutatja az Alzheimert, arra érdemes pályázni, az amúgy is sokáig, tán évekig is tart, mire odajut az ember, apukám pl. el is tévedt ott, ahol szinte mindig is lakott, és a testvérem amúgy elkezdett járni egy Alzheimeres emberek rokonainak szóló támogatói csoportba, azt is ajánlom mindenkinek, meg hogy olvasgass a jeleiről még!

szept. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!