Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik érezték azt, hogy szociál...

Akik érezték azt, hogy szociális szorongásuk van, ami kihat az életükre, ti hogy vagytok a pszichológussal? Elmertetek menni? segített? Vagy egyedül is meg tudtok vele birkózni?

Figyelt kérdés
Én néha mindig elgondolkozom, hogy talán el kéne mennem. De eddig még nem léptem meg, mert úgy voltam vele, hogy annélkül is meg tudom csinálni.

aug. 26. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Ha van pénzed és "bátorságod" akkor menj el, persze. Viszont szerintem az is sokat segít, ha elkezdesz aktívan társasági életet élni, és elkezded magad figyelni. Megfigyeled mit érzel az elején, utána Megfigyeled pl 3-4 hónap múlva, hogy a kezdeti szorongás mennyit javul. Ilettve az is jó, ha felírod egy lapra indulás előtt, hogy mitől félsz, utána ha haza értél leirod hogy megtörtént e amitől féltél. Aztán kis idő múlva kielemzed.
aug. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%
Egy szociális fóbiában szenvedő ember nem fog tudni egykönnyen társasági életet élni, hisz épp ez a betegség lényege. Gyógyszeres illetve terápiás kezeléssel a háttérben lenne lehetséges.
aug. 29. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A terápiás kezelésnek meg épp az a lényege, hogy beszélnek ugyan a problémárol, megnézik annak a hátterét is, de végül a valódi megoldást akárhogyis nézzük az fogja hozni, ha társasági életet kezd élni. Az orvos is ezt fogja tőle kérni, utána kielemzik hogy miket érzett, milyen volt stb.
aug. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is szociális szorongásom van és mellé beszédhibám. Egy jó pszichológus aranyat ér, de eléggé lutri, hogy megtalálod e az "igazit". Emellett egy terápiás kezelés nem 1-2 alkalom, szóval anyagi értelemben is fel kell rá készülni. Én egyedül "birkózgatok" vele, ahogy tudok. Amire az évek alatt rájöttem, hogy sokat segít, ha nyíltan beszélsz a problémáidról, ha egy társas szituációba kerülsz. (Nyilván ez függ a társaság minőségétől, érdemes olyan embereket keresni, akik empaták.) Így már önmagában csökken a feszültség. Az is segít, ha tudatosan nem foglalkozol azzal, hogy ki mit gondolhat rólad, sokkal inkább bekészülve néhány kérdéssel a másik emberre/emberekre fókuszálsz. Egyébként akkor sincs nagy gond, ha valami kínosan sikerül. Számítani fog e 1 hónap, 1 év, 10 év múlva a dolog? Nyilván nem. Arra kell rádöbbenni, hogy csak a 'szörny a fejünkben' nagyítja fel a helyzetet és ha bátran megfordulsz és szembenézel vele fokozatosan csökkenthető a feszültség és talán idővel le is győzhető.
aug. 31. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, és a bíztatást! :)
szept. 2. 16:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!