Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egy hét alatt nem híztam...

Ha egy hét alatt nem híztam az olanzapintól (Parnassan), valószínűleg ezután sem lesz vele komoly gondom?

Figyelt kérdés
Ebben a kategóriában biztos van tapasztalata vele valakinek, legalábbis másodkézből. Viszonylag kis dózisban (5 mg) szedem és nincs tervben az emelés, ha ez számít.

aug. 24. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Sose nem a gyógyszer hízlal, hanem az általa keltett étvágy és többlet kaja. Egy hét még semmi, és egyáltalán nem biztos, hogy ez bekövetkezik. Yarocentől mindenki parázik, mert híznak vele, nos én nagy nehezen felszedtem 2 hónap alatt 2 kilót. Hát ennyi.
aug. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Úgy hallottam eddig, hogy egyes gyógyszerek az anyagcserét is nagyon lelassítják, mindegy, hogy mennyit eszik, aki szedi. Meg persze a rémtörténeteket heti +5 kilókról és társairól. Lehet, hogy hülyeség ebben a formában, de nekem is ez a mellékhatás a legnagyobb parám.
aug. 24. 16:49
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
De, vannak olyan gyógyszerek amik a metabolizmust is befolyásolják, nem csak az étvágyat, az olanzapin pedig kifejezetten ilyen. De ha most nincs nagyobb étvágyad akkor lehet szerencsés vagy és nem fogsz hízni tőle érdemben.
aug. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ugyanolyan étvágyam van, mint korábban.
aug. 24. 17:55
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ettől függetlenül még hízhatsz azért hosszútávon, de nyílván fényévekkel jobb helyzetben vagy annál, mint akinek farkasétvágyat is csinál.
aug. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazából fogyni szeretnék, de nem sürgős, szóval túlélem, ha a gyógyszer ebben megnehezíti a dolgom. Csak azt nem akarom, hogy eszköztelenné tegyen ebből a szempontból.
aug. 24. 18:31
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
1 hét alatt még nem alakul ki ezeknek a cuccoknak a hatása, szóval nagyon oda kell figyelni az étkezésre, mozgásra. De akár sokkal később is kezdődhet, nekem volt olyan egy antipszichonál, hogy másfél év után jött ki egy bizonyos mellékhatás, le is kellett cserélni. :/
aug. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az szívás mondjuk, remélem, megoldódott. Másfél évig remélhetőleg nem kell ezt szednem, mert a pszichiáterem is mondta, hogy nem örökre szól, csak az a cél, hogy nyugodtabb legyek és tudjak aludni.
aug. 24. 19:53
 9/10 anonim ***** válasza:
Én 20mg- ot szedek belőle már 3 éve és nem hízlalt egyáltalán.
aug. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Az olanzapin nagyon kemény cucc. 10mg-al kezdtem. Nagyon meghíztam mert ahogy előttem írták farkas éhséget csinál meg mindenmás kellemetlen mellékhatást...Már 5mg-al tolom lassan 1 éve. Le akarom rakni de sajnos nem akar sikerülni. Ha nem szedem nem tudok aludni...Durva egy szer. Pszhiiátriát nem érdekli a különféle mellékhatások csak szedjed...
aug. 25. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!