Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem tudok aludni? Lehet...

Miért nem tudok aludni? Lehet valami komoly bajom van?

Figyelt kérdés

Már korábban is előfordult velem hasonló de mostmár napok óta nem tudok aludni. Az egész 07.31. Éjjelén kezdődött. Előtte lévő hetekben-napokban tök jól elaludtam, szinte letettem a fejem a párnára és aludtam. 07.31 -én a szokásos módon lefeküdtem de nem tudtam elaludni, teltek az órák. 1 óra 2 óra körül már éreztem hogy nagy baj van. Feküdtem, csukott szemmel de nem tudtam elaludni, forgolódtam úgy sem. Gyakran ki kellett mennem pisilni, pedig nem is ittam folyadékot, járkáltam sokat. Aztán mindig berándult a testem mikor lefeküdtem aludni, főleg a lábaim de volt hogy a kezeim is és az akadályozta az alvást. Végül 08.01. reggel hat körül elaludtam amikor már láttam hogy világosodik ki de csak egy pár órát tudtam aludni olyan fél nyolc körül vagy nyolc körül felébredtem és végleg nem tudtam visszaaludni. Egész nap ingerlékeny voltam és nagyon fáradtnak éreztem magam, este hazafele a volánnál már kókadoztam. Rengeteget sírok. Biztos voltam benne hogy ma már tudok aludni hát nem így lett, hiába vártam meg a pillanatot hogy fáradt legyek, direkt addig húztam az időt, amikor oldalra fordultam csak nem tudtam elaludni, kezdődött megint a mászkálás, a zavaró rángás ami előjött aztán most hajnal 1 körül elvileg bealudtam (valaki mondta akivel egy helyiségben alszom hogy hallotta egy órán keresztül ahogy szuszogok mert aludtam) de balszerencsémre 2 körül fel is keltem és egész éjjel nem tudtam visszaaludni….. reggel 5 vagy 6 közt amikor megint láttam hogy világosodik kifele vissza tudtam aludni, már magam sem tudom hogy de fél 8 körül fel is keltem és többet már nem tudtam aludni tényleg.

Nagyon levert, fáradt, ingerlékeny vagyok. Oké hogy azt mondták hogy aludtam pár órát de én úgy érzem mintha semmit sem aludtam volna.

Azt tervezem hogy ma elmegyek pszichiátriára és iratok valami komoly szert ami már rákényszeríti a testemet az alvásra . De előbb kipróbálnám a melatonint és a sedacur fortet de azokban annyira nem hiszek.

Valerianat senki se használjon, szart nem ér!!!



aug. 2. 11:07
A kérdező szavazást indított:
Nem hangzik olyan súlyosnak amit leírtál
Ez valószínűleg súlyos lesz
4 szavazat
 1/4 A kérdező kommentje:
+ mit tehetnék hogy jobb legyen?? Hogy ujra tudjak aludni?
aug. 2. 11:22
 2/4 anonim ***** válasza:
Sedacur is egy nagy kalap szar, a melatonin pedig csak elaludni segít, ha segít.
aug. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Menj el pszichiatriára tényleg.

Melatonint ne szedj. A tested termel eleget, itt nem az a gond. Ha kívülről viszed be a tested nem fog többet termelni, rá fogsz fázni.

aug. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni de nálam ez évek óta így működik.


Lefekszem 2-4 óra forgolódás után elalszom aztán mire úgymond belemerülnék felriadok hol a pisilés miatt hol más miatt.


És ezért nappal brutálisan rossz a hangulatom,még az a szerencse hogy elmegyek haverokhoz és mivel aránylag jó a humorom baromkodunk,és akkor látszólag tova tünnik az ingerlékenységem amit a rossz/nem alvásom okoz.


Pedig jó a véreredményem is mert kényszerből ez miatt félévente meglátogatom a dokimat.


És nem értük miért is van ez hogy mégsem úgy alszom mint a legtöbben hogy csak lerakják a fejüket és máris durmolnak,


De gyógyszerekkel meg nem tömd magad mert tönkreteszik a gyomrot,és sem szedek be.


Amúgy ezt alvási apnoénak is nevezik,amire úgymond nincs gyógyír.


Vagyis kiszámíthatatlan halálnak is nevezhető.

aug. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!