Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális szorongók, hogyan...

Szociális szorongók, hogyan szeretnétek, hogy beszéljenek veletek az emberek?

Figyelt kérdés
Én nem küzdök ezzel, viszont a környezetemben van olyan, aki igen, illetve nem sokára kezdem az egyetemet, ahol sok új emberrel kerülünk egy közegbe és biztosan lesznek olyanok akik ilyen problémával küzdenek, és mivel olvasva nagyon megterhelőnek tartom ezt az állapotot örülnék, ha valamilyen formában tudnék segíteni az ilyen embereknek. Én magam nagyon extrovertált vagyok, könnyen szóbaelegyedek bárkivel, nagyon szeretek új közegbe menni, új embereket megismerni, és hát olyan embernek tartom magam, aki tudna segíteni feloldódni a szorongó embereknek.

aug. 11. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Hát jó kérdés.Nem vagyunk "sérültek"

Kezdésnek jó ha társaságban vagytok akkor nem hozod kellemetlen helyzetbe (nem kéred hogy meséljen személyes történetet pl)Lehet neked elmesélné bármi baj nélkül de ahoz hogy nagyobb társaságba tegye ugyan ezt huu az más.Illetve ha meg akar szólalni akkor meg fog,de nem kell "kényszeríteni"

aug. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nem gondolom magam szorongónak, inkább csak nagyon introvertáltnak, és ez a kívülállókban úgy jelenhet meg, mintha félénk lennék. Mindenesetre én extravertáltakkal jobban szeretek társalogni, mert akkor úgymond "pihenhetek". Introvertáltakkal nekem általában kínszenvedés a beszélgetés, pár kivételtől eltekintve. Magyarul az a könnyű, ha szóval tartasz, de, ahogy az előző írja, nem teszel föl személyes kérdéseket.
aug. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Introvertált és szorongó párom volt 4 éven keresztül , holott jómagam nyitott személyiség vagyok. Sajnos nem jól kezeltem a személyiségét , nem néztem utánna hogyan is kellett volna “segítenem” neki, nyilván a kapcsolat tönkrement . Meglátásom szerint olvasgass utánna, mit hogy érdemes , Én azóta is szenvedek a lekiismeretemtől, hogy nem voltam képes segiteni neki, holott az életemet adnám érte a mai napig .
aug. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
82%

Szorongó egyetemet kezdő személyként, ma írtam ki egy kérdést, hogy hogyan szerezzek barátokat.

Nekem a szorongásom leginkább abból fakad, hogy nincs önbizalmam és azok a dolgok amiket szeretek nem túl népszerűek. Szeretek beszélgetni, de úgy érzem, hogy itt nagyon nagy kultúrája van az ivászatnak és a bulizásnak.

Én nagyon örülnék, ha bármilyen ember megközelítene, ha látja hogy egyedül vagyok és feltenne egyszerű kérdéseket és nem kezdene el ítélkezni a kinézetem vagy a viselkedésem alapján és onnantól kezdve könnyen fel tudnék oldódni.

Viszont szerintem a szorongó embereknek az olyanokkal nem lesz baja, mint te mert nagyon gondoskodónak tűnsz és én nagyon örülnék, ha a szaktársam lennél :)

aug. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4 ugyan nem vagyok egyetemista , de szívesen társalognék veled . #3 as válaszoló voltam , így talán már nagyobb rálátásom van a kérdésre , sok sok szakirodalmat olvastam , beszéltem erről szakemberekkel is, mivel úgy ereztem fejlődnöm kell azért , hogy tudjam miként tudok majd “segiteni “ az ilyen személyiségű embernek , ha úgy hozza az élet.
aug. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Én pont nem szeretném, hogy beszéljenek hozzám az emberek. Kínszenvedés ha bájcsevegni kell. Azt szeretném, ha elfogadnák, hogy nem kell mindenkihez egyfolytában beszélni, nem mindenki igényli, attól még ő is normális ember, csak jól elvan a gondolataival.
aug. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
86%

Mint valaki, aki elképesztően kínlódik a kommunikációval minden alkalommal, mikor idegen emberek közé kerül, ha lenne lehetőségem ezt hangosan megfogalmazni, azt mondanám, adj teret és időt. Legyél türelmes, és nézd el az illetőnek, ha esetleg számodra furcsán viselkedik vagy idétlen dolgokat mond. Nincsen vele semmi gond, ő is ugyanolyan, mint te, de amíg mások ismerkedni próbálnak vele (vagy akár csak egy légtérben létezni), a fejében szólnak a vészszirénák, és minden erejét elveszi, hogy a lehető legkevésbé hozza kellemetlen helyzetbe magát és a többieket. Egy extrovertált közeledése sokszor nagyon rémisztő, mert általában ők azok, akik a legkevésbé értik meg, min megy keresztül az illető, ezért sokszor inkább megpróbálják őket elkerülni, hogy megkíméljék magukat a kellemetlenségektől. Ne úgy próbálj velük barátkozni, mint egy másik extrovertálttal, inkább csak legyél jelen, add valami jelét, hogy nem zavar, ha ő nem beszél hozzád és nem érzed kínosnak, ha ez még sokáig így marad. A kulcs az idő, ha huzamosabb ideig biztonságban érezheti magát melletted, előbb-utóbb könnyebb lesz feloldódnia a társaságodban, és érdemben akkor fogtok majd tudni megismerkedni.

Ez kifejezetten nagy meló lehet, főleg olyannak, aki nem igazán tudja, milyen rossz ez az egész, szóval abszolút érthető, ha nincs energiád hozzá. Akkor viszont inkább ne is szólj az illetőhöz, csak kerüld el, tegyél úgy, mintha nem látnád. Nekem ez segítene a legtöbbet.


Ezt úgy írom, mint szociális szorongó és introvertált, és főképp olyan helyzetekre, mikor még senki nem ismer senkit. Egyébként egyetértek az előttem válaszolóval, nem kell mindenkire erőltetni a beszélgetést és a barátkozást. Sokan nagyon jól elvagyunk magunkkal, és csak nyűg, ha valaki ,,meg akar minket menteni".

aug. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ami a legfontosabb, hogy soha ne modj olyat hogy "jaj de csendes vagy", "ő ilyen csendes gyilkos típus" stb. Szóval semmilyen megjegyzést ezzel kapcsolatban.

Én ezeket egy csomószor megkaptam és tudom, hogy nem rosszindulatból mondták, de már annyira unom, hogy ha tehetem inkább elkerülöm az emberek társaságát. (A mindenáron felszínes csevegésbe bevonni akaró, de valójában egyáltalán nem érdeklődő extrovertált emberek számomra különösen fárasztóak.)

szept. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!