Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hosszútávú SSRI antidepi...

Hosszútávú SSRI antidepi (anafranil) szedés tényleg okozhat visszafordíthatatlan merevedési zavart illetve más szerveket is károsíthat?

Figyelt kérdés

Ezt írta ugyanis nekem egy pszichiátriai beteg fórumtársam egy fórumon... Igazából a merevedési zavarban igaza lehet, mert azt már tapasztalom egy jó ideje... Bár masztizni - még - tudok, és elélvezni is, de most attól kezdtem nagyon félni, hogy lehet, hogy előbb-utóbb már ez sem fog menni (mármint a maszti és az elélvezés)... Ez igazából azért lenne nagy baj, mert nagyon súlyosan OCD-s (is) vagyok (erre szedem egyébként főleg az anafranilt), és ez az egyik LEGNAGYOBB OCD-m, hogy valami bajom lesz attól, ha elkezdek masztizni, de nem tudom befejezni (nem tudok elélvezni)... És ha ez már örökre így fog maradni, akkor nem tudom mi lesz... Akkor még 10x annyi anafranilt kell majd szednem, hogy tudjak (viszonylag) normális életet élni...?


Egyébként több mint 20 éve szedem már az anafranilt, reggel 75 mg-ot és este 75 mg-ot, és az eddigi legrosszabb mellékhatása a székrekedés (ez is az én kérdésem volt anno):

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__munkahely-kollegak__..



aug. 11. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden szerotonin visszavételgàtló tud maradandó szexuális zavart okozni (PSSD) igen.
aug. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1: Remek, akkor ezek szerint nem alaptalan a félelmem... Mármint hogy előbb-utóbb már elélvezni sem fogok tudni... Csak ez meg olyan nagy kényszergondolatot fog indukálni akkor, hogy még napi 300 mg anafranil sem fog benne segíteni...
aug. 11. 21:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Azerz ha 30 ev alatt nem okozott ilyen problemat, mar talan nem fog. De nem ertem, valaki miert szed evtizedekig gyogyszert... Azota se volt egy jobb periodusod, amikor lett volna erod tenni magadert es gyogyulni? Mert akkor nem is er semmit, hiaba szeded.
aug. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3: 20 év, nem 30... És azért nem voltam régebben gyakorlatilag szinte impotens (kész csoda hogy még elélvezni el tudok, de az is már csak 'fizikálisan' történik, élvezet már nem sok van benne, mondhatni szinte semmi)... Szóval ez még romolhat tovább... Vagy mégsem...?

OCD-re szedem főleg, sok más gyógyszert is szedek még mellé, elég sokféle mentális bajom van, súlyosak, és autista is vagyok... DE!!! 5 éve már dolgozok, otthonról (mert csak úgy tudok), ez szerintem mindenképpen haladás (ha más nem is)...

Ja és TB-sen járok pszichiáterhez, ott meg ez a legegyszerűbb, hogy csak tömnek folyamatosan gyógyszerekkel...

aug. 11. 22:10
 5/6 A kérdező kommentje:
Ja jut eszembe: ezeket a pszichiáteremtől szeretném megkérdezni, nem itt gyakorin, csak az a baj, hogy most voltam nála nemrég, és legközelebb csak 3 hónap múlva megyek... :-|
aug. 11. 22:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Pszichiaterek sokszor azt mondják, hogy nem létezik PSSD, mivel ők még azt tanulták, hogy nincs ilyen, és ők is emberek, jobban szeretnek abban a tudatban élni, hogy amit felírnak annak nem lehet ilyen következménye. De ma már az összes SSRI betegtájékozatójában fel kell tüntetni, hogy okozhat a szedés után is szexuális diszfunkciót. Azt, hogy tovább romolhat-e szintén senki nem tudja megmondani, de azért nem ez a jellemző. Olyan szokott előfordulni, hogy az abbahagyás után valamiért felerősödik a szexuálisdiszfunkció, vagy "csak" nem múlik el. Mindenesetre szerintem ezekután nem létezik, olyan ember aki meg tudna nyugatni, de ezzel már neked van dolgod, én csak a tényeket közlöm.
aug. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!