Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olanzapint (Parnassan) írtak...

Olanzapint (Parnassan) írtak valakinek szorongásos depresszióra? Használt valamit?

Figyelt kérdés
A betegtájékoztató szerint nem igazán erre való.

aug. 6. 09:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Szoktak adni antipszichotikumot szorongasra, kis dozisban. Oke, h skizofrenia van rairva,de ok valszeg sokkal tobbet kell, h szedjenek belole. Nekem legalabbis ez volt, masik antipszichonal.

Azonkivul a bipolaris depresszio van meg rairva, esetleg arra utalo tuneteid v diagnozisod nincs?

aug. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az meg igencsak gaz, hogy aki irta, nem magyarazta el, miert teszi. Persze sajnos nem meglepo a mai magyar pszichiatriaban.
aug. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen néha bipol tüneteim is vannak. Egy hete szedem a Parnassant (1,25mg), de a délelőtti kóma után késő délután - gondolom ahogy kimegy a gyógyszer hatása - felmegy bennem a pumpa és beagyasodok. Ilyenkor Xanaxszal próbálkozok.
aug. 6. 09:22
 4/9 anonim ***** válasza:

2-4 het kell ezeknek hivatalosan, amig beallnak. Kitartast!

Ha meg akkor se jo, lehet cserelni kell.

aug. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia, két férfi ismerősömnek írták fel egyikük bipoláris és autista is, előbbit nagyon mélyre nyomta a depube, és még elhagyás után is hónapokig zabáltatta, hizlalta; utóbbinak bejött volna, de vilámgyorsan felszedett 15 kg-ot.
aug. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5-ös vk, a lényeg kimaradt: előbbinél a szorongás megmaradt, utóbbinál szintén, de a depibe még mélyebben nyomta bele az olanzapin.
aug. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6-os, akkor a kérdezett/említett tünetekre hatástalan volt. Lehet, hogy egy hétig még próbálkozok, aztán...
aug. 6. 15:30
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt szedem. Nagyon hízlal. 5mgot szedek így jobb de amikor 10mg-ot szedtem belőle úgy leszedált hogy keltem és feküdtem csak... Ezt a gyógyszernak nevezett antipszhotikumot inkább skrizofréneknek javasolják jobban. Ha teheted válts!
aug. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
az antipszichotikumokat nem nagyon szokták elfojtott érzelmekre felírni
aug. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!