Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Benzodiazepinek. Mindegyik...

Benzodiazepinek. Mindegyik hatása ugyanolyan?

Figyelt kérdés
Minden benzodiazepin szedáló, nyugtató hatású? Van olyan, ami nem szedál le, hanem inkább, csökkenti a szorongást, de mégis motivált tőle ah ember?

aug. 4. 11:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az erősségukben van különbség,meg a felezesi idejukben, hogy mennyi idő alatt bomlik le a hatoanyag. 1 olyan benzo letezik, amit nagyon ritkán irnak föl, de nincs szedalo hatasa: Grandaxin ( Nem osszetevesztendo a forgalomból kivont Andaxinnal)
aug. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem a Loranxillal is az a tapasztalatom, hogy lenyugtat, de nem szedál. Egyébként ez tökre ember függő.
aug. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1

Medazepamot szedek napi fél szemet 50 napja, de ez is leszedál engem, bódult vagyok tőle. Szeretném abbahagyni és egy másik gyógyszert szedni. 1 éve vagyok szorongásos állapotban fel nem dolgozott gyász miatt.

Szerinted, hogy tegyem le a medazepámot, hogy ne legyenek elvonási tüneteim? Próbáltam, hogy csak minden 3. Nap veszem be, de nagyon szorongtam.

Mit javasolsz? Mennyi ideig kell letenni?


Mikorra ürül ki a szervezetemből?


Mielőtt másik gyógyszert kezdek szedni, ez ürüljön ki a szervezetemből?

Ha ez a medazepam minimálisan csökkentette nálam a szorongást, de én nagyon bódult voltam tőle, sok kávét kellett hozzá innom, akkor egy SSRI jobb lenne nekem? Én amúgy nyugodt, 110-es vérnyomásos ember vagyok.

Milyen gyógyszer lenne az ami kihozna engem a szorongásos állapotból?


Az egész úgy kezdődött, hogy egy éve elment az erőm és az étvágyam. Azóta szorongok és sokáig nem tudtam enni.

aug. 4. 12:46
 4/11 anonim ***** válasza:
Furcsa, mert a medazepamot pont nappali szedesre szoktaak felirni, mert altalaban nincs szedalo hatasa. Én is szedtem egy ideig, és nem szedalt.
aug. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4

Te mennyit szedtél a medazepamból? Mennyi ideig szedted? Szorongásra szedted?

Nem volt tőle fejfájásod?

aug. 4. 13:30
 6/11 anonim ***** válasza:
Már régen szedtem, 2szer 1 et ha jól emlékszem. Stresszes munka miatt szedultem,arra kaptam, kb 1 honapig szedtem.
aug. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6

Amikor abbahagytad voltak elvonási tüneteid?

Fokozatosan csökkentetted?

aug. 4. 14:36
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem volt. Simán abbahagytam, de azt szokták javasolni, hogy fokozatosan csokkentve kell abbahagyni.
aug. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

1

A Grandaxint hogy kell szedni? Szorongásra jó?

aug. 4. 16:00
 10/11 anonim ***** válasza:
[link] Én nem szedtem,de itt a leírása
aug. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!