Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok vagy nem akarok...

Nem tudok vagy nem akarok dolgozni?

Figyelt kérdés
27 évesen nem kelek ki az ágyból egész nap. Olanzapint szedek 10 mg-ot, ha éppen beveszem. Félek, hogy csöves leszek.

aug. 2. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
és miből élsz vagy hol élsz? miből eszel?
aug. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyógyszer hatásos, akkor csak nem akarsz. De ha a gyógyszer ellenére is depressziós vagy, akkor vagy gyógyszert kell váltani vagy emelni az adagot orvosi utasításra.
aug. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Minden agyban dől el, ne légy hülye, szedd össze magad, húzzál dolgozni, meg sportolni, meglátod, jó lesz.
aug. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Anyámék azt mondják, hogy nem fogom fel, hogy dolgozni kell. Azt gondolják, hogy a logikámmal van baj, főleg faterom. Nem tudom. Anyám olyan érvekkel jön, hogy nem tudtam volna érettségizni, meg továbbtanulni, ha hülye lennék. Apám nem képes megérteni, hogy hülye vagyok. Azt mondja, hogy sose fog beletörődni. Szerintük játszom a beteget is, és állandó betegségtudatban élek, de szerintem tényleg beteg vagyok. Voltam vagy 5 helyen az utóbbi 1 évben és van 4 diagnózisom. Csak aztán az is lehet, hogy direkt csinálom, mert elvileg személyiségzavarom van és zéró empátiám. Ha veszekszenek rám, azt mondják ez engem teljesen hidegen hagy. Ők is így gondolják, mondják nekem. Nem tudom, lehet tudat alatt gonosz vagyok. Egy rossz ember, aki leéli a családját meg ilyenek. De legvalószínűbb, hogy életképtelen, ami lehet rosszabb. Öngyilkossági hajlamaim is vannak, de félek megtenni, mert nincs elég gyógyszerem, meg nem elég erős hozzá. Megpróbáltam járni megint pszichológushoz, de azt mondták ezek súlyos tünetek és menjek alapítványhoz. Az utolsó, akihez jártam, elküldött pszichiátriára mondván, hogy nem tud segíteni. Eddig mind a kettő, akihez jártam azt mondta, hogy nem tud segíteni és csak elküldött. Ősszel elvileg mehetek pszichiátriára, talán abból lesz valami.
aug. 2. 21:21
 5/8 Senior Séf ***** válasza:
74%
Nem hiszed el, kérdező, de a felborult bélflórád okozza a bajodat. Amíg azzal nem kezdesz el foglalkozni, fokozatosan maga alá fognak gyűrni a sokasodó mentális problémáid.
aug. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Kiváncsi vagyok, mit tennél, ha nem gondoskodnának rólad, és neked kellene a megélhetésedről, meg a lakhatásodról gondoskodni. Ha a szüleid kiraknák a cuccodat az ajtó elé, akkor össze tudnád-e szedni még magad, vagy már teljesen leépültél? Mert arra haladsz. A legjobb pszichológus sem tud veled kezdeni semmit, ha teneked ez így kényelmes, így jó, ahogy van.
aug. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha kitennének az lenne szerintem, hogy pár nap alatt meghasadnék, és elővenném a fa.omat, odaszaladnék mindenkihez, ha éhes lennék, lopnék. Úgy mint 18 évesen, amikor először elkezdtek kezelni, azután, hogy így viselkedtem Pesten, amikor elszöktem otthonról. Valaki feldugott nekem egy fadarabot, gondolom viccből, aztán bekerültem a kórházba.
aug. 5. 15:24
 8/8 anonim ***** válasza:
74%

Ez bizony szomorú! Sajnállak téged, de a szüleidet még jobban.

Ha így folytatod csöves leszel. A szüleid halála után mindenképpen, de lehet, hogy már előbb. Gondolkozz el rajta, és ha direkt csinálod sürgősen fejezd be, mert így a szüleid is tönkremennek melletted, és nem lesz aki eltartson.

aug. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!