Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Konkrétan mi számít téveszmének?

Konkrétan mi számít téveszmének?

Figyelt kérdés
Még kb 16 éves koromban egy pszichológus ráirta a papíromra, máig nem tudom miért. Gondolom nem pszichózisra jellemző tünetekre gondolt mert sosem tapasztaltam ilyesmit. Igazából több dolgot írt amit nem tudom honnan szűrt le. De igazából mindenki a saját igazát tartja valósnak nem?
júl. 30. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Nyilván az, ami a valósággal ütköztetve nem állja meg a helyét. A valóság lehet a mások véleményének erősen eltérő mivolta is.
júl. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%

1. Téveszme az, hogy egy pszichológus egy tinédzser javát akarja. A pszichológus dolga pácienseket csinálni és magához járatni, hogy jól megéljen és kiszolgálja az őt támogató rendszert.


2. Az is téveszme, hogy itt mi látatlanba megmondhatjuk, hogy mi a probléma. Ha nem voltál képes a dologra rájönni, akkor az igazat hogyan mondják meg neked a teljesen ismeretlen válaszadók?

júl. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, azt is ráírta hogy szexuális frusztrácií, amit nem tudom honnan szűrt le. Meg hogy kórhoz nem illő gondolatok de azt mindenkinek ráírja.. Mintha a kisujjából szopta volna ki ezeket.
júl. 30. 21:44
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Igen, ők ilyen hozzáállással érik el a céljaikat - a saját céljaikat.


Maguk közt nem is veszik emberszámba azokat, akik alapból empatikusan és segítőkészen képesek hozzáállni mások problémáihoz, és ezért ugyanezt feltételezik másokról is.


Nekik a dominanciát lehetővé tevő paradigmájuk a "nyertes", a pácienseké pedig a "vesztes" - tehát alsóbbrendű társadalmi pozícióra determináló - tehát simán csak magára vethet az, aki bizalommal fordul ezekhez a szociális ragadozókhoz!

júl. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem véletlenül ábrándultam ki belőlük, már csak gyógyszert iratni járok.
júl. 30. 22:02
 6/10 anonim ***** válasza:
6%
És biztosan szükséged van az ő gyógyszereikre? Már nyerésben is vannak!
júl. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kérdező - a "szexuális frusztráció" akár egy teljes emberi életet is tönkretehet - ezért nézd meg Ari Aster "Amitől félünk" című leleplező és minden szempontból korszakalkotó jelentőségű filmalkotását!
júl. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

P.S.

"Ezt a szert mindig vízzel kell bevenni - ez fontos!"

júl. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Kb. ha Napóleonnak képzeled magadat és meggyőződésed, hogy már 3x elraboltak az ufók és teherbe ejtettek. Aztán sajnos a Covid oltásban lévő chip és az 5G miatt elhalt benned az ufóbébi.
júl. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Psycho ***** válasza:

[link]


A doxazma szó alatt is megtalálod, hogy mit jelent.


Nyilván mi, innen, ennyiből nem tudtjuk megmondani, hogy azt anno miért írta rá az illető, hisz túl kevés az információ. Nem áll rendelkezésünkre sem anamnézis, sem interjú, sem teszteredmények.


---


"De igazából mindenki a saját igazát tartja valósnak nem?"

Igen, ez igaz, de kérdés meddig, mennyire makacsul, és hogy az mennyire van összhangban a tényekkel és az objektív valósággal.

júl. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!