Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi számít öngyilkossági...

Mi számít öngyilkossági kísérletnek?

Figyelt kérdés
Pl: ha valaki felmászik egy budapesti hídra, de még időben meggondolja magát vagy sikerül rábeszélni, hogy jöjjön le, akkor az már öngyilkossági kísérlet?
jún. 23. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Igen.
jún. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nem. a kiserlet az tett nem beszelgetes. az hogy olyan poziciobanban hogy lehet ahol elvegezheti attol meg nem. egy tiltott doksi filmben The Golden Gate Bridge (nem a sorozat) nagyon hires errol hogy ott ugranak le. 1 evig filmeztek a helyet alibivel hogy a termeszetet egy parkban majd utolag derult ki hogy mi tortent mit filmeztek, igy tiltottak be. Rengetegen maszkalnak ott akik leugranak. a film 5. mp-e azzal kezdodik ahogy egy ember arccal ugrik le. Volt egy Eugene srac ha felutod netre latod meg a posztjait is mi tortent vele marmint ilyen blog szeru.


A filmben is o szerepel es kb 3 oran at setalt oda vissza a hidon. fel is ult a korlatra hattal, senkit nem erdekelt. majd 3 ora mulva fogta magat felallt a korlatra es hatat forditott majd leugrott, konkretan ledolt a vizbe ami 75 - 100m magas ahol az emberek jarnak meg a folyo kozott (120km/h-val esnek kb).


Volt egy no aki kocsiban latta ahogy leugrik egy ember es nem akarta elhinni. Ez a mai napig egy tarto jelenseg. De mashol is van ilyen gondolom.


Ez kiserlet, hogy oda-vissza maszkalt Eugene mint barmelyik turista, az nem. Ha megteszi es nem sikerul es nyomorek marad, az mar igen.

jún. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Eugene baratairol kulon interview van, akik azt mondtak hogy allandoan azt mondta ah majd egy vonathoz lefeksze, ah majd leugrok ah majd fejbe lovom maga, es mondtak a baratai, hogy mar unalmas volt ezt hallgatni, meg nevettek az egeszen. Mig a masik, aki testverenek tekintette sirt, hogy miert meg miert nem tudott mit tenni akart de o ilyen volt stb..


Ez a filmet tiltott helyeken lehet elerni, ilyen *rrent helyeken. En szivesen leadnam iskolakban, meg felnotteknek, hogy mi a mentalis betegseg, mennyire komoly. Aki itt gyogyszer-maffiarol pampog, meg hasonlokrol.

jún. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez már legalábbis öngyilkossági késztetést jelent, ami komolyan veendő és orvoshoz kell sürgősen menni. Ha túl vékony az ág és letörik az ember súlya alatt, az viszont már kísérlet, még ha nem is sikerült. Ezzel is orvoshoz kell fordulni.
jún. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
jún. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én ezzel kapcsolatban azt mondanám, hogy itt felesleges a szavakon lovagolni (bár oké, tudom, bocsi, ha egyszer konkrétan ez a kérdés, akkor erre illene [sőt kellene] válaszolnom, de ezt illetően akkor az eddigiek és talán az utánam jövőek válaszolnak majd). Csak fontosnak tartom: Ha valaki felmászik egy budapesti hídra (bizonyára ugrás szándékával/céljából [?]), akkor bizonyára megvolt az öngyilkossági késztetés/vágy/gondolat. Ilyen esetben érdemes szakemberhez fordulni, mert még ha ebben az esetben nem is történt baj, egy következő alkalommal simán történhet.


2020-ban az uniós országok közül százezer főre vetítve Magyarország követték el a második legtöbb öngyilkosságot....


A krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható telefonszám: 116-123


[link]


Ha valaki másért aggódunk: [link]

jún. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6


En nem akarok senkit lemondani rola, de amikor szar helyzetben voltam, ertsd ahogy erted, felhivtam oket sirva, elbeszelgettunk, mi a baj, ilyen feluletes aztan szolt hogy bocsanat de atadom a kolleganak lejart a muszakom. Fogtam azt kinyomtam a csavot.


Skype-on is elvileg valamelyik fenn van, irtam nekik is, tobb napon at neztem - nem volt fenn soha, de irtam uzenetet, meg sem neztek, ugy erzem meg is szunt a skype-juk.


Felnottek szamara ugy erzem ez total el van hanyagolva, de a kiskoruaknal ez ha jol veszem eszre akkor sokkal hangsulyosabb. Oke ertem kicsi, de az elet nem elet, es az meg mibol lesz? Koltoi kerdes..

jún. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!