Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudjak leszokni a...

Hogyan tudjak leszokni a frontinról?

Figyelt kérdés

Reggel: 1mg-os Xanax Srt szedek be és 3 0,5-ös frontint

Kb délben: 2db 0,5-öst(tehát 1mgot)

Délután: 4db 0,5-öst

Este szintén 4db 0,5-öst plusz 1mg xanax srt.

Próbáltam leszokni,de nem tudok. Pszichiáterem addiktológiát javasolt,de nem tudok ennyi időre kiesni plusz,ha megtudják hol voltam úgyis kirúgnak. Pszichológusom meg azt mondta ez nem sok meg amúgyis azt csinálok amit akarok vannak rosszabb helyzetben lévő páciensei is. Nem tudom mit tegyek...Tudom akarat erő,de valahogy az nekem nincs. Szorongásra szedtem eredetileg,de már inkább az érzelmeim elnyomására használom. Tud valaki valamilyen bátorító/motiváló dolgot mondani nekem? Senki nincs aki egy jó szót is szólna hozzám/Segítene.

24/L



júl. 26. 22:41
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és már ez a mennyiség is kevés meg se érzem vagyis szinte te alig
júl. 26. 22:41
 2/10 A kérdező kommentje:
Mármint a munkából nem tudok kiesni annyi időre ameddig egy kórházi terápia tart. Ne haragudjatok a fogalmazás se az erősségem
júl. 26. 22:44
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hétről hétre csökkentsd a napi adagodat 0,25 mg-vel. Bele telik jó pár hétbe amig teljesen lecsökkented attól függően, hgoy mennyit szedsz most, de nagy eséllyel mérsékled az elvonási tüneteket.
júl. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az előző válaszolóval értek egyet. Nem tudom, hogy próbáltál lejönni róla, de ha hirtelen, azt nem szabad és nem is tudnál. Hetente, vagy ha úgy is túl gyorsnak érzed 2 hetente a teljes napi adagodból vonj le 0,25-öst, és fokozatosan hagyd el.


Tarts ki! Helyettük keress más stresszoldó dolgokat, amiket szeretsz végezni és örömet lelsz bennük, legyen az olvasás, rajzolás, sport, meditáció, új dolgok tanulása. Annyi mindent kipróbálhatsz, valamelyik biztos segít abban hogy lekösd magad és lelazítson, elterelje a nehézségekről a gondolataid.


Sikerülni fog hidd el! Ha van akiben megbizol, beszelgess vele sokat, a társas támogatás nagyon nagy szerepet nyújt egy lelki problémára.

júl. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Rehab, én nem értem ekkora dózisnál miért gondolja, hogy ebből magától kellene kijönni?


2-3 hétre befekszel a pszichiátriára, gyógyszerbeállítást végeznek, figyelik a testi / mentális reakcióidat, és jobb emberként jössz ki.

júl. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Írta, hogy nem léphet ki a munkából több hétre, nincs abban a helyzetben.
júl. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Szia. Hasonlo mennyisegeket vettem be, aztan elegem lett. Ha nem tudsz kiesni a munkabol, (en sem tudtam), akkor: menj vissza a dokidhoz, es mondd meg neki, addig nem mesz el onnan, amig fel nem ir neked Diazepamot (Xeduxen). Ez is benzo, de nagyon-nagyon lassan urul ki a testedbol, tehat nem halsz meg, nem gorcsolsz be, ellentetben a rovid felezesi idejuekkel. Az atvaltasa igy nez ki: 10-es Xeduxen =kb 1-es xanax. Elso heten csereld ki az egyik xanaxosat erre, 3 napig, aztan egy masikat is 3 napig, es maradj igy egy hetig. Nem lesz azonnali a hatas, de csereben tartos. ezt ismetelgesd addig, amig at nem allsz xeduxenre ugy, hogy kozben a xeduxen minden 3 napban egy negyeddel -fellel kevesebb legyen. Az alvasminoseged nem lesz teljesen fullos egy ideig, de en 3 het alatt eldobtam minden nyugtatot igy. Van az a tolerancia, amikor a megszokott mennyiseged keves lesz. Ugy, minjt a pianal. Itt kell esznel lenni-te itt tartasz. Drukk megy!
júl. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%
(Addiktologian ugyanez megy kb, kiveve, hogy ott terapiat is kapsz, amit jo otletnek tartok az alapproblemara. Masreszt letenni ezeket a szarokat= 50%-kal kevesebb szorongas, mert maguk a bogyok is szorongast okoznak). 7-es vagyok.
júl. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszolak! Sokat jelentenek! Még ha 2 hétre el is tudnék jönni a munkából az a fránya BNO kód amit táppénzespapírra kapok elront mindent. Orvosom már simán felírja az adagot,ha nem tudok kórházba menni akkor így jártam alapon van akkor szedjem csak. Pszichológusom nem érdeklő szerinte nem sok vagy el se hiszi,hogy ennyit szedek,mert tényleg nem igazán látszik rajtam kívülről. Ahj kellett nekem rászokni.

(Aki írt privátban ne haragudjon,de valamiért nem tudok válaszolni)

aug. 2. 13:46
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy bizonyos idő után már nem nagyon lehet leszokni a xanaxról. Annak örülj ha csak azt szedsz és mást nem. Amúgy igen úgy lehet hogy darabolod a pirulákat.
aug. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!