Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha pszichopata lennék, azt...

Ha pszichopata lennék, azt első alkalommal észrevette volna a pszichiáter?

Figyelt kérdés
"Csak" bipoláris zavart állapított meg nálam, de szeretném magam kivizsgáltatni, hogy esetleg nem e vagyok pszichopata, vagy szociopata, mert fiatal korom ellenére úgy érzem van egy pár jel, ami arra utal, hogy van bennem hajlam.

júl. 26. 01:45
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Azzal hogy felmerül benned hogy "nem vagy normális", már félig-meddig normális vagy!


Azok a legveszélyesebbek akik váltig állítják hogy "semmi bajuk", közben meg HŰHA! 😬

júl. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
#21 100% veritate
júl. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

18-as vagyok:


Sokat tudok ezekről a betegségekről, mert jómagam is depresszióban szenvedek, valamint sajnos pszichózisom is volt három alkalommal a nem megfelelő gyógyszerek miatt.


A zárt és nyílt osztályokon láttam mindenféle állapotban lévő beteg embert. Igazából 4 fő betegség van: depresszió, bipoláris, skizofrénia, borderline. Igazából ezzel le lehet fedni mindent ami említésre méltó betegség. De igazából mindegy kinek mi van: lehet szedni antidepresszánst a szorongásra és depresszióra, antipszichotikumot stabilizálásra és pszichózisra, stabilizálókat stabilizálásra és nyugtatókat feleslegesen.


Igaz, hogy találkoztam pszichopatákkal: ők azok akik hazudoznak egész nap.


Ne a mindenféle amerikai cuccokból informálódj. Ott mindenféle szarságra is van diagnózis, de amúgy teljesen lényegtelen kinek mi van. Tüneteket kezelnek az orvosok. Nincs olyan gyógyszer ami csak X betegségre jó, mert van akinek a depressziója nem antidepresszánstól, hanem antipszichotikumtól lett jobb, és skizofrén is van akinek szükséges antidperesszívum vagy stabilizáló az antipszichotikum mellé.



Az a lényeg, hogy az a mentális betegség amire gyógyszert kell szedni. Ha nem írnak fel semmilyen tablettát, akkor nem vagy beteg. Akinek elég a terápia, az nem is igazából beteg. Inkább pszichológiailag nincs rendben, és ezért lehet rajta mindenféle viselkedési cuccal segíteni. Aki beteg annak nem a személyiségével van a baj, hanem az agyi-idegrendszeri kémiája nem oké, és ezzel semmit nem tud tenni az illető. Ugyanúgy mint a cukorbetegséggel. A mentális beteg ne drogozzon, csak felelősséggel igyon szeszt, lehetőleg aludjon rendesen, stb. Ezzel lehet kordában tartani a szar idegrendszert, amiért a genetika és a körülmények felelősek.


Innen lehet látni azt, hogy a pszichopata csak egy egyszerű hazudozógép. Semmilyen betegsége nincs, csak rossz személyiségi jegyei vannak, amiről félig-meddig ő tehet, mert nem akar a társadalmi normáknak megfelelően viselkedni. A beteg ember pedig 99%-ban normális szeretne lenni, csak egyszerűen nem tud, mert a saját agya gátolja meg őt.


Engem például padlóra küld a depresszió. Hiába vagyok villamosmérnök, hiába voltam a szakon a legjobb tanuló, hiába van diplomadíjam, hiába vagyok olvasott és tudományosan képzett, ha depresszió van, akkor nem tudok dolgozni, ideges vagyok állandóan, öngyilkos gondolataim vannak holott nem akarok ilyeneket, stb.


Szóval betegség =/= személyiségi jegy. A beteg ember nagyrészt mindig normális, a szar személyiségi jegyekkel megáldott ember pedig nem beteg, hanem maladaptív módon viselkedik. Az egyiket lehet gyógyítani gyógyszerrel, a másikat csak viselkedésterápiával lehet menedzselni, de csak akkor ha az illető tényleg változni akar.

júl. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

A tapasztalattól függ és attól ,hogy mennyit tanult a pszichológus,pszicháter az egyetemen.


Egy tapasztalt,jól képzett pszicháter én szerintem már első alkalommal észre veszi.

De ezt mondom attól függ ,hogy mennyit tanult ill mennyit dolgozott a szakmában ill mennyit volt emberek között.

júl. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfelelően maszkol, akkor soha senki nem veszi észre. Gondolj bele, hány olyan ember sétál el mellett az utcán, él társasági életet gyerekkel és családdal, akik szubklinikai pszichopaták. Egy pszichiáter is lehet az. Bárki.
júl. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Szociopata,pszihopatának nincs lelkiismerete. Kihasznál másokat bármi áron.Csak saját magát helyezi előterbe. Viszont boldogabb mint egy bipoláris.
júl. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

A pszichopata nem beteg, hanem egy önző, hazudozó, manipulatív személyiségű ember. Sokat nem lehet vele tenni ha nem akar megváltozni. Nem betegség, nincs rá gyógyszer. Max terápia segíthet rajta ha változni akar az illető.

A bipoláris az egy betegség, gyógyszer is van rá. A bipoláris lehet pszichopata is, hiszen a pszichopata az csak egy személyiségi jegy.

júl. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!