Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha pszichopata lennék, azt...

Ha pszichopata lennék, azt első alkalommal észrevette volna a pszichiáter?

Figyelt kérdés
"Csak" bipoláris zavart állapított meg nálam, de szeretném magam kivizsgáltatni, hogy esetleg nem e vagyok pszichopata, vagy szociopata, mert fiatal korom ellenére úgy érzem van egy pár jel, ami arra utal, hogy van bennem hajlam.

júl. 26. 01:45
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez nehéz kérdés.
júl. 26. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Én írtam, hogy nincs rá terápia. A személyiségzavar igazából csak normatív értelemben "zavar", fenomenológiai értelemben nem az, hanem egy személyiségtípus, genetikailag kódolt, mint a szemed vagy a hajad színe. Azon sem lehet változtatni, csak kontaktlencsével vagy hajfestékkel. Egy pszichopata is legjobb esetben csak maszkolni képes, vagyis úgy módosítani a viselkedését, hogy egy külső szemlélő számára ne legyen feltűnő a valódi énje és patológiája.


Ez egy járulékos infó, de 25 éves korig még fejlődik az agy, a prefrontális cortex, ahol az indulatkezelésért felelős központ is van, akkor "érik be". Addig egy kicsit mindenki felelőtlenebb és indulatosabb, utána pedig szó szerint benő a fejünk lágya.


Karizmatikus bárki lehet, manipulálni is bárki tud, ez nem kategorikusan pszichopátiás vonás. Sokan nem akarnak akaratuk ellen bent tartózkodni a pszichiátrián, ezért bármit kitalálnak, ahhoz, hogy hihető legyen, elég intelligensnek lenni.


Említetted a bipoláris zavart, én inkább ezzel foglalkoznék, sokszor félrediagnosztizálják, és valójában borderline személyiségzavar húzódik meg mögötte. Innen indulnék el.

júl. 26. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
#12 köszönöm a részletes választ. Egyébként borderlinera már én is gondoltam, de remélem nem vagyok az, mert az még rosszabb, mint a bipoláris zavar.
júl. 26. 08:04
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül. A borderline személyiségzavar ma már az egyik legkezelhetőbb szemmélyiségzavar (DBT/CBT nagyon hatékony).
júl. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Hát remélem mihamarabb kapok majd segítséget, mert ez a kényszeres hazudozás, állandó hangulatingadozásoknak, téveszmék megkeserítik az életemet.
júl. 26. 08:28
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Eddig miért nem kaptál? Ha Budapesti vagy, próbálj CBT/analízis orientált rendelőkben érdeklődni.
júl. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Borsodi vagyok, és külföldön dolgozom. Korábban még anyámék nem vettek komolyan(most sem), mindig azt hallgattam, hogy minden agyban dől el...
júl. 26. 09:13
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
A pszichopata nem betegség. Ez egy személyiségi jegy, ugyanúgy mint a náriczmus. A betegség ott kezdődik hogy depresszió, bipoláris zavar, skizofrénia, stb. Szóval nyugi, lényegtelen, hogy van-e pszichopata jellemvonásod vagy sem.
júl. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Próbáld meg esetleg az online terápiát.
júl. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
#18 én meg azt hittem, hogy betegség, de jó, hogy ilyen sokmindent tudsz a mentális betegségekről, egyébként engem is nagyon érdekelnek, gondolkodom is, hogy ilyen irányban kéne továbbtanulnom. #19 Azért mert úgy vagyok vele, hogy egy terápiába bele kell mélyülni, online viszont nem igazán lehet, tehát feleslegesen nem szeretném költeni a pénzemet.
júl. 26. 13:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!