Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha pszichopata lennék, azt...

Ha pszichopata lennék, azt első alkalommal észrevette volna a pszichiáter?

Figyelt kérdés
"Csak" bipoláris zavart állapított meg nálam, de szeretném magam kivizsgáltatni, hogy esetleg nem e vagyok pszichopata, vagy szociopata, mert fiatal korom ellenére úgy érzem van egy pár jel, ami arra utal, hogy van bennem hajlam.

júl. 26. 01:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
90%
Nem (valószínű).
júl. 26. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
13%
Ha a kés hegyét nyalogatnád akkor valószínűleg hamar észrevenné.
júl. 26. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Hát akkor mondok egy két példát. Apámnak a testvérének kigyulladt a garázsa, belőlem meg ez féktelen nevetést váltott ki. Aztán idősgondozó vagyok külföldön, és egyszer az egyik gondozottamnak fájt a szíve, mentőt hívtam hozzá, én is bementem vele a kórházba, de egyáltalán nem sajnáltam, még egy kicsit sem. Végig az volt a legnagyobb problémám, hogy csokit és üdítőt vegyek az autómatából, meg az hogy hol lehet dohányozni.
júl. 26. 03:09
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, hány éves vagy? Egyébként, ha az lennél, semmiféle előnyöd nem származna abból, ha ez kiderülne, SŐT számíthatnál rengeteg előítéletre, dehumanizálásra. Onnantól kezdve, ha ilyesmi kiderül, nem tekintenek embernek. De jogos is, te megbíznál egy olyan emberben, akinek állandó személyiségvonása mások megvezetése, manipulációja és a patológiás hazudozás? Valszeg nem.


Egy magasan funkcionáló, intelligens pszichopata a lehető legnormálisabb ember a teremben, de még arra is odafigyel, hogy egy kicsit fura legyen, mert a túl sok normalitás is gyanús lehet. Észre sem vennéd.


Vannak ennél impulzívabb pszichopaták, akik nem tudnak/akarnak uralkodni az impulzusaikon és minimum felmerül a kérdés.


Szóval az a tanácsom, hogy ne vizsgáltasd ki magad specifikusan erre, egyébként is lehetsz autista vagy skizoid, ezek nagyon hasonlítanak a pszichopátiára. Terápia erre nem létezik. Talán valamelyik belbudai pszichoanalitikusan orientált klinikán 35 ezer/alkalomért 4x hetente. Nem éri meg.

júl. 26. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
80%

Valószínűleg nem vagy pszichopata. Ha pszichopata lennél, akkor nem mennél pszichológushoz, hiszen nagy valószínűséggel nem lenne betegségtudatod.


Sok pszichopata még a pszichológusokat és a pszichiátereket is meg tudja téveszteni.

júl. 26. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
#4 22 éves vagyok, tudom hogy semmi jó nem származna belőle ha kiderülne, viszont jó lenne megtudni, hogy mi a bajom. Sokszor olyan nehéz "normálisnak" látszani, tényleg sokszor úgy érzem magam, mint egy elmebeteg aki a saját agyával harcol, és ebből az emberek semmit nem vesznek észre. #5 erről van egy sztorik, 17 bekerültem a pszichiátriára úgy előadtam magam az orvosoknak, manipuláltam őket, hogy azt mondták nincs semmi bajom, még anyámék is csodálkoztak. Szóval tudom, hogy van nekik ez az úgynevezett "pszichopata bájuk".
júl. 26. 03:57
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Emberileg korrektnek tűnsz.
júl. 26. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
#7 Mi alapján gondolod? De egyébként köszönöm, ez kedves tőled.
júl. 26. 04:01
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Mert beismered.

A legtöbb pszichopata egyébként nem káros a társadalomra.

júl. 26. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Értem. Viszont valaki azt írta, hogy nincs rá terápia, de akkor mit lehet ezzel kezdeni? Mármint most nem az a tény zavar, hogy esetleg az vagyok, csak mentálisan vagyok szarul, és ezzel kellene valamit kezdeni.
júl. 26. 04:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!