Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet kiszabadulni...

Hogyan lehet kiszabadulni MINÉL HAMARABB?

Figyelt kérdés

Nagykorú vagyok, de a családomtól teljes mértékben függő. Már biztos vagyok benne, hogy ők a bántalmazóim. Folyamatos stressz gyötör, mert az ő rám nehezedő nyomásukat nem tudom nem érezni. Rámerőszakolják az elképzeléseiket.

El szeretnék költözni tőlük, és munkát találni. Mi ennek a menete? Kihez forduljak segítségért? Nem tudom, hogy jelenleg tb-biztosított vagyok-e. Nincs tartozásom a szüleim felé, de anyagilag függök tőlük. A pénzem arra elég lenne, hogy elköltözzek, és aztán munkába álljak. Érettségim és nyelvtudásom van. Kezdésnek már ez is elég lenne, hogy javuljon a velük töltött idő után az egészségem. Aztán szeretnék külföldre menni, illetve hosszabb terápián részt venni. A családom másoktól célzottan izolál el, ellehetetlenítik a függetlenedésemet, és nem maradhatok velük. Kihez forduljak, kit hívjak, aki csak valamennyi támaszt tudna nyújtani nekem? Vagy hol keressek olyan embert, akire számíthatok? Amikor a családommal vagyok, felerősödik a disszociáció, gondolom, mert nem tudnék megbirkózni a sok negatív behatással. Sajnos úgy érzem magam, mint egy amőba. Milyen számot hívjak, amikor egyedül vagyok, és ahol segítséget nyújtanak? Mit csináljak? Instrukciókat senki nem adhat nekem, de magamtól a gondokat nem tudom megoldani. Amikor pl. Felhoztam a bennfekvős terápiát, akkor az volt a válasz, hogy "beszerveznek szektákba". Segítségre van szükségem, tényleg. Kérlek, segítsetek!



júl. 25. 05:35
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Lehet csak én nem látom a leírásból, de nekem ezek alapján ebben nem csak a szüleid a hibásak. Anno nekem is olyan volt a családom, hogy mikor pl. gyógyszert kellett volna szednem hosszú távon, akkor szinte elítéltek emiatt és a nyomás hatására nem is szedtem, 25 év múlva kiderült kellett volna akkor, így most kell életem végéig, de ettől még nem voltak rossz szülők és nem akartam elköltözni. Amúgy ilyenkor van az, hogy McDonald's, meg Burger King, stb. kezdésnek.
júl. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%

Ha annyi pénzed van, hogy elköltözz és munkába állj, akkor először is állást kell leresni, majd ha van állás, akkor kiadó szobát. De akár fordítva is lehet.

Amúgy a helyi családsegítőhöz kéne fordulnod. Lehet, sőt biztos hogy van várakozási idő, de ott elvileg valamit tudnak segíteni.

júl. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mar holnaptol elmehetsz onkenteskedni ottlakasert es kajaert, akar kulfoldre is. Pl workaway. Kiszakadsz a kornyezetedbol, jo elmenyeid lesznek, talalkozol full masmilyen emberekkel stb. Aztan/kozben keresel munkat es vegleg elkoltozol. Bar van aki evekug utazgat igy. Ha meg mmentalisan tul rottyon vagy egy ilyen kalandhoz, befekudhetsz a Tunderhegyre pl. Nem kell a szulok engedelye hozza. Tb mondjuk kell, barmelyik kormanyablakban/NAVnal utanajarhatsz, h mi a statuszod. Max kifizeted, kb 11k/hó.
júl. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, jöhetnek még válaszok
júl. 25. 11:30
 5/9 anonim ***** válasza:

Ellenőrizd a TB érvényességét első körben.

Utána pedig hívd a területileg illetékes pszichiátriai osztályt.

Úgy tudom, beutaló nem kell, anélkül is be lehet feküdni.

Ha másképp nem megy, akkor mentőt hívsz, sürgősségire bevisz, ott pszichiáter megvizsgál, felvesz az osztályra.

Szülők nem tehetnek semmit.

júl. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Voltam hasonló helyzetben, és nagyon sokat segített, hogy elköltöztem, de nem oldotta meg teljesen a dolgot.

Én most a személyes tapasztalatomat osztom meg, és nem okoskodást, hogy csak ez az egy féle létezik.


Amikor elköltöztem, hatalmas megkönnyebbülés volt. Nem tapasztaltam napi szinten az ott ért dolgokat.

Viszont később kaptam az érzelmi zsaroló dumákat, hogy magukra vannak hagyva, mi lesz, hogy így öregednek meg, hogy mindenüket feláldozták stb. Holott nem ez volt a valóság.


Nekem később pszichológus kellett, mert tudat alatt rágódtam a gondolatok miatt és rosszul éreztem magam. Szóval csak fél megoldás volt az, hogy elköltözök.

Le kell érzelmileg válni a szülőkről, és egyébként ez a világ természetes rendje. Van akinek könnyebben megy, és van akinek nehezebben főleg azért mert a család is megnehezíti vagy érzelmileg manipulálja, zsarolja.


Nem mondom, hogy neked is kell azonnal pszichológus, de később kialakulhat ilyen tudat alatti szorongás, amit érdemes lesz majd pszichológussal helyre rakj és akkor teljes életet tudsz élni, boldogan.

júl. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Senior Séf ***** válasza:
41%
Kár a szüleidet okolni, kérdező. Te maradtál a nyakukon a nagyfokú tehetetlenséged miatt.
júl. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es: egyetértek veled.
aug. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Még egy pont 7-esnek.
aug. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!