Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik a jobb fájdalom?

Melyik a jobb fájdalom?

Figyelt kérdés
Nekem személy szerint a mentális a rosszabb a fizikális HA ÉN SÉRÜLÖK MONDJUK NEM MÁS ÉS AZT NEKEM VÉGIG KELL NÉZNEM akkor a fizikális q jobb

júl. 22. 10:41
A kérdező szavazást indított:
Mentális
Fizikai
9 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem mindegyik egyformán rossz amúgy
júl. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Rossz mindegyik, bár a fizikai fájdalom jelentős része olyan fájdalmat foglal magában amelyek orvosolhatóak ês fájdalomcsillapítóval olthatóak. A mentális fájdalom az nem oltható fájdalomcsillapítóval, hosszú procedúra és sokkal kellemetlenebb.


Szóval a fizikálist választom.

júl. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Fizikaira kapsz Tramadolt, meg annyi fele kabitoszert pl tianeptine is, hogy el is felejted a fajdalmat es mire kiurul a szervezetbol addigra nem fog fajni. De van cukorbetegeknek is neuropatias fajdalom az is lehet elvileg altalanos fajdalomra, ott a cataflamtol kezdve minden.


Lelkihez, hat nagyon sok nincs, talan megint a tramadol, de hosszu tavon ne. Az antidepresszansok tomege tevhit ellenere nem okoz boldogsagot, motivaciot sem annyira mint egy atlag embernek. Az antidep. inkabb 0-ra visz, hogy "legyel". Az antipszicho. meg erosebb mint az antidep. es sokkal tobb mellekhatassal ahogy en lattam osztalyon. De boldog, happy, oromteli, beteljesult, nem leszel soha.


Ez jobb mint fizika? Igaz akut (rovid ideig tarto) vagy kronikus (hosszabb ideig tarto), ott mar masrol beszelunk, de meg mindig vannak megoldasok, tobb mint psziches.


Esetleg a rakos megbetegedes versenyezhet a psziches/pszichotikus megbetegesekkel, bar lehet a pszichotikussal mar nem, a depressziv/pszichotikus (manias mondjuk) az borzaszto eszetlen mely depresszioba kerulsz aztan hirtelen te vagy az isten es az angyal szarnyakkal a panel 14. emeleten, es kiugrasz: Bipolar I. Ilyet rakos nem csinal. Viszont a rakosnal lehet egy eletet is leelni kozel tunetmentesen es boldogan, meg nem is. De psziches/pszichotikus betegseggel soha. Aki azt mondja igen, az vagy egyik sem, vagy nem olyan baja volt, illetve atmeneti gondja volt.


En szemely szerint a mentalis problemakra voksolok, azt nem felejted, a fizikait ha akut el lehet mint "oh volt ilyen", a hosszu fajdalmat is lehet kezelni es vegig leeled az eleted boldogan - vagy 2 het mulva meghalsz, de a psziches/pszichotikus is. Nagyon nagy a metszet a rakos es hasonlo megbetegedesek es a psziches megbetegedesek kozott, de a psziches betegsegek fajtaja, halmaza, es azok kombinacioja (komorbiditas) nagyobbnak velem, mint a fizikait.

júl. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Többször akartam ö.-os lenni. Mentális lelki szarok tönkretesznek. Depresszio,panik,szorongas stb. Haiab antidepi nyugtato semmit nem er hosszutavon. Kinyir teljesen.
júl. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%
A fizikai fájdalom minden esetben egy nevetséges kis semmi. A mentális fájdalom viszont minden esetben maga a pokol.
júl. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
5. Már akinek! Valaki a fizikai fájdalmat nehezebben viseli.
júl. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6.: Ezt nevezik úgy, hogy hiszti. ;)
júl. 23. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kívánok neked rendszeres aranyeres fájdalmakat.
júl. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8.: Én pedig szívemből kívánom neked azt a lelki fájdalmat, amit például én érzek. Mindjárt nem hisztikéznél egy aranyér miatt. ;)
júl. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8


En is kivanom azt a kenocsot amivel nem faj vagy mutheto. A psziches, neurozis eredetu meg nem, csak kezelheto.

júl. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!