Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem, hogy megfogok...

Úgy érzem, hogy megfogok őrülni, de nem tudom megértetni a környezetemmel. Mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Bár kiskorú vagyok és éppen most kezdem a tizedik osztályt, úgy érzem azon a szinten vagyok ahol már nincs visszaút. Megint hangokat hallok és folyamatosan agresszív a viselkedésem. Egyszerre érzek mindent és vagyok üres. A pszichológus kilőve, mert anyám nem hajlandó tovább vinni hozzá, így se gyógyszert nem szedhetek már és magamra hagyatkoztam. Nő bennem a feszültség, a paranoia és az űr. Tudom olyan, mint egy átlagos tinédzser hisztije, de megvagyok győződve arról, hogy egyre rosszabb és rosszabb leszek. Ha jól lennék, biztosan nem látnék valótlant és változna meg a hangulatom heteken belül.


Segítsetek, hogyan tudnám elérni hogy kezelésbe vegyenek? Nem vagyok önkárosító, de úgy érzem valamiképpen bántom magam. Voltam pszichiátrián, de annyira besokaltam, hogy hazavitt az anyám (gondolati kiüresedés, széles hangulatzavar és öngyilkossági gondolatok miatt voltam bent).



júl. 21. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A hangokat hallás lehet akár skrizofrénia is ha nem csak beképzeled. Ha nagyon szarul lennék én biztosan a területi pszhiiátriához fordulnék ahol orvosok tudnak valamit mondani...

Olyan érzésed van mintha összeomlanál?

júl. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Beutaló kell vagy jelentősen önpusztító szándékkal kell rendelkeznem hogy a pszichiátrián kezeltessenek, tekintve hogy anyám a kórházban dolgozik és meg van győződve arról, hogy jobban leszek, valószínűleg nem fog összejönni. Nem hiszem hogy skizofréniában szenvednék, érzem a körülöttem lévő világot és nincs akkora hatalma a "hangoknak" és a "téveszméknek". Igen, úgy érzem össze fogok omlani, ha nem is holnap, de hamarosan.
júl. 21. 22:39
 3/5 anonim ***** válasza:
Létrejött a Nagy Családi Találkozó a gyakorin? https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..
júl. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sok önfejlesztést igényel az ilyesmi, viszont a hangok maguk aggasztó jelek, ha gondolod írj rám privátba mert lehet erről hosszasabban kéne beszélni hogy normális választ adjak. Lehet a saját sztroim is segítene egy picit ://
júl. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Menj be magad a pszichátriára.

Ha ezt nem mered megcsinálni akkor hallgas relaxációs zenéket.

Akár este alvás közben is.

Illetve ,ha érzed ,hogy rádjön egy roham ,ami akár agresszivitást vált ki belőled ,amit kitejeszthetsz másokra akkor azonnal menj el otthonról egy természet közeli helyre ahol senki nincs és ott rendezd le magadban a dolgot.

júl. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!