Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Háziorvos fel tud írni antidep...

Háziorvos fel tud írni antidepresszánst?

Figyelt kérdés

Motiválatlan vagyok depressziós, legszívesebben csak aludnék egész nap.

Alapvető napi teendőkhöz is meg kell erőltetnem magam. Amúgy nem szokott ennyire durva lenni max kedvetlenség, de életem egyik legnehezebb időszakát élem, és ez betett.


Egy hónap múlva költözök, gondolom pszichiátriára addig nem kapok időpontot. Magán kizárt, mert nincs semmi pénzem.

Háziorvos tud valamit felírni addig?


júl. 19. 14:22
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Az megvan, hogy annak ellenére hogy a farmakoipar nyereségeivel foglalkozok, pont arról szólt a kérdésem, hogy orvossal szeretnék feliratni valamit?


Ha kötekedni akarsz, keress mást. Szép napot!

júl. 19. 20:33
 12/17 anonim ***** válasza:
Van olyan amit felírhat, de ettől függetlenül nem túl jó ötlet.
júl. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

11


Tajekoztatas mas mint a kotekedes szerintem. Tudom szar ha valaki egesz eleteben azt hitte xy van a vilagban, holott aztan kiderul teljesen mashogy, alapbol szar ha "kioktatnak" mert akkor: te kotekedo szar!.


Mindegy.

júl. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Frontint, Xanaxot, Rivotrilt

Ezeket írhatja fel tudtommal.


A pszicháter különböző hangulatjavítókat írhat fel és még sok rengeteg féle gyógyszert.A pszicháternek nagyon nagy mozgás tere van pszichét érintő gyógyszerek terén.Sokkal nagyobb ,mint a házi orvosnak.


Nem tud anti depresszánst felírni.

júl. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Még egyszer leírom, hogy vannak olyan antidepresszánsok, amiket felírhat a háziorvos is. Csak egy példát kerestem így gyorsan:

Scippa :

" Kizárólag orvosi rendelvényhez kötött gyógyszer (V). "


Tehát nem csak pszichiáter írhatja fel. És nem, nem csak szakorvosi javaslat alapján, mert az "J" jelzésű, amit pedig kizárólag pszichiáter, az "SZ" .

júl. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Tud felírni, nekem pszichiateri papír nélkül is felírja. Nem tiltja a rendszer. Csak narkotikumokat nem tud felírni.
júl. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Benne van a net.jogtarban is, haziorvos ha kap megrendelo lapot pszichiatertol aki felirhat mondjuk Ritalint ami P2 fokozottan ellenorzott kabitoszer, ala kell irnia, rendesen kitoltenie, majd haziorvos is, es a haziorvos rendelheti ha jol emlekszem meg nagyobb mozgastere is van ha meghatalmazast kap ilyenre, pontosan most nem tudom mi, de nyugodtan utana lehet nezni. Ha kabitoszert felirhat. Akkor antidepresszanst szerintem boven. De eleg nagy hulyeseg lenne, ha nem...
júl. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!