Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Háziorvos fel tud írni antidep...

Háziorvos fel tud írni antidepresszánst?

Figyelt kérdés

Motiválatlan vagyok depressziós, legszívesebben csak aludnék egész nap.

Alapvető napi teendőkhöz is meg kell erőltetnem magam. Amúgy nem szokott ennyire durva lenni max kedvetlenség, de életem egyik legnehezebb időszakát élem, és ez betett.


Egy hónap múlva költözök, gondolom pszichiátriára addig nem kapok időpontot. Magán kizárt, mert nincs semmi pénzem.

Háziorvos tud valamit felírni addig?


júl. 19. 14:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%
Nem.
júl. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

És vény nélkül mit kaphatok?


Eddig sedacur-t próbáltam, az valamennyit segített de nem sokminden.

júl. 19. 14:34
 3/17 anonim ***** válasza:
Nyugtatót tud felírni, de antidepresszánst nem.
júl. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nyugtatótól az a baj csak még jobban bealudnék.

Nembaj, próbálom átvészelni.


Köszönöm!

júl. 19. 14:57
 5/17 anonim ***** válasza:
nyugtatot felirhat... egy sima mezei haziorvos ami az orvosi kepzesen a legrovidebb. En betiltanam ezt a dolgot. Pszichiater irhat fel azt is, valakik visszaelnek ezzen - orvos es a paciens vagy forditva. Anyunak ad, apunak ad gyereknek ad, 1000 - 2000 Ft, es mar jol vagyunk csak fuggok lettunk, mehetunk pszichiaterhez, csaladostul vagy addiktologiara, csaladostul.
júl. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Egyebkent felirhat, ha a pszichiater ir egy hivatalos ertesitot arrol a gyogyszerrol pontos adagolassal meg mindennel. Na de minden haziorvos csak nezni fog hogy mi a szar ez, soha nem csinalt ilyet, asszisztenssel megnezi mondjuk az ATC kodjat, meg hogy kiadhatja-e o, aztan ott van hogy nem, de ott van az ertesito dupla pecsettel a pszichiater altal (nalam a Ritalin volt ilyen, haziorvos azt sem tudta az micsoda), majd o is lepecseteli es te mehetsz receptet kerni tole a haziorvostol. Csak gubancos mert mindig meg kell ezt ujitani stb stb.
júl. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

#5


Hát pszichiáternél ugyanúgy lehet függőnek lenni.

Nekem jóanyám 20+ éve szed gyógyszert, pedig pszichiáterhez jár. Sajnos nem erdekük hogy az ember lejöjjön róla, mert a gyógyszergyáraknak kell a profit...

Én se ugy akarnám feliratni hogy innentől kezdve mindig, mert egy adott elethelyzetem olyan, ami nehéz, és várhatóan vége lesz. Csak odáig szeretnék eljutni. Bár lehet így fel se lehet iratni.

Mindegy.

Megoldom sedacurral, és kész. A semminél több.

júl. 19. 16:39
 8/17 anonim ***** válasza:

7


Szerintem hagyjuk ezt a gyogyszergyar profit orientalt negativ velemenyt. Ott az autoipar, annak a karbantartasa eget vero, olyat raknak bele, hogy holnap mesz vissza es nem olcso kocsid van -> megdragabb alkatresz vagy regibb -> ugyanugy dragabb alkatresz. Hazak meg Lakasok? lakasokat felujitjak -> eladjak -> felujitjak -> eladjak ebben tudod mekkora profit van? Sokkal tobb mint a gyogyszeriparban.


Mindenki a gyogyszeripart szidja ilyen kitalalt teveszmek miatt, alaptalanul csak ezt hallotta... Nezz korbe korulotted mennyi elektronikai cuccod van meg masoknal. Telefon pl? iPhone? Samsung? Ki sem cserelheted az aksit ha jol tudom mar. Xiaomi szinten. Ezek brutal osszegek, messze leelozik a gyogyszeripart.


De valamiert mindenkinek a gyogyszeripar a letezo. Persze mindenben van profit mert kell is. Nem lenne profit honnan kapnal gyogyszert? Nem teszik direkt az orvosok az iparosokon keresztul "halo add mar ezt el, kell a porgo a laborba". Minden piacteren van verseny igen. Csak a gyogyszervasarlas mar rogton -> fuggoseg es atveres meg megmergez.


Ha mar homeopatiat akarsz, akkor ott van a nervenphlege, meg en is kiprobaltam, bevettem 20 szemet, probald ki te is a placebot. De mindjart jonnek a macskagyokerek ellentmondani nekem.

júl. 19. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nyugi van, nem mondtam hogy más nem így működik. A kérdéshez ez kapcsolódott. Az egész világot ez mozgatja, nem csak ezt, tudom én nagyon jól.
júl. 19. 18:02
 10/17 anonim ***** válasza:
Sajna nincs nyugi, mert kb az orszag 70% a farmakoipar nyeresegeivel foglalkozik ha meghalljak a szot, hogy "gyogyszer" vagy "orvos". Ahogy te is.
júl. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!