Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik ha önkéntesen...

Mi történik ha önkéntesen bevonulok pszichiátriára? Hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

Teljese elrontottam az életem, a magam ásta gödörben vagyok. Nem szeretném kifejteni nem az a lényeg, hogy érzékelhető legyen a probléma súlyossága: gyógyszerfüggőség, párkapcsolat elvesztése emiatt, munka, egyetem elvégzése kezd lehetetlennek tűnni, a mindennapok szenvedéssel telnek csak. Nehéz. Mindenkit eltaszítottam magamtól, nem tudom miért, féltem, de most egyedül vagyok egyedül is álltam fel eddig több öngy kísérletből, de mindig volt egy két támaszom, már nincs. Nem akarom már egyedül néha. Túl nehéz az élet, eleget voltam erős. Kell valami hogy ne érezzek inkább semmit.

Megyek majd pszichológushoz, ha ezeket elmondom,és hogy nem megy egyedül, mi lesz a procedúra ha ő is így látja jónak?


Köszönöm a válaszokat


júl. 18. 03:28
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
A gyűlölködő válaszokat nem kérem ha lehet(bár nem lehet), hogy ne rúgjunk a már földön fekvőbe. Magamnak okoztam, de elismerem hogy problémám van, egyedül nem tudom megoldani, csak rosszul kezelni.
júl. 18. 03:29
 2/19 anonim válasza:
100%

Én voltam pár évvel ezelött pszichiátrián, nem rémiszteni akarlak, de nagyon rossz tapasztalataim voltak ott bent...


Vagdosás miatt kerültem be, de nem is foglalkoztak bent velem. 9 napig tartottak bent, soha többé nem akarok visszamenni...


Mielött bevittek volna, én is mindig be akartam oda kerűlni. Aztán 13 évesen bevittek mentővel. Lényegtelen most hogy miért.


Bevittek oda egy lányt, aki állandóan órdítozott, és nagyom csúnyákat üvőltött, aztán be nyugtatózták, akkor végre csöndbe maradt, de engem ez az egész jelenet 13 évesen annyira megrémisztett, nagyon féltem azon a napon.


Annyi a kezelés, hogy nyugtatót adnak este, vagy ha szükséges nappal is. Nekem azt se adtak. A felügyelők a tiktokot nyomták egésznap, és nagyon flegma stílusuk volt. Legalábbis amelyikben én voltam, ott ezeket tapasztaltam.


Igaz én gyerek pszichiátrián voltam vagy min, nemtudom hogy a felnötteknek milyen, de gondoltam megosztom a tapasztalatomat veled, hátha segíthetek ennyivel is :)


Remélem helyre jön az életedbe minden, és ha úgy döntesz, hogy bemész a pszichiátriára, akkor sok sikert hozzá! Nemtudom pontosan, hogy hogy zajlik a bemenetel, de szerintem ha bemész akkor segítenek és megmondják mi a teendő:)


16/L

júl. 18. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
2. Kb. ez van, ez a magyar egészségügy!
júl. 18. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm is volt bent, tulajdonképpen más nem csinálsz csak nyugtatóval pihensz.

(Azt meg otthon is meg tudod oldani.)

júl. 18. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
63%

Szia! Erre a legjobb a LESZAROMTABLETTA. És ez nem cinikus és nem gúnyos válasz a részemről, hanem egy bevált módszerű, őszinte segíteni akarás.

Sajnos én is voltam ilyen gödörben, aztán elfilozofáltam magamban és arra jutottam, hogy el kell engedni az állandó társadalmi megfelelést. És egyszerűen csak élni kell. Én is sok dolgon felhúztam magam, párkapcsolati, egzisztenciális stb dolgokon. Aztán amikor már azt láttam, hogy minden a fejemre kezd nőni, elengedtem az örökös másokkal való összehasonlítgatást, a megfelelést, hogy "én IS olyan akarjak lenni, mint..." stb. Kicsit úgy voltam vele, hogyha az élet citrommal kínált, csináltam belőle limonádét. Nem volt munkám? Nem jött össze az ismerkedés nőkkel? (heteró ffi vagyok) Hát akkor élvezzük a szabadságot. Életemben annyit nem sétáltam a természetben és élveztem a napfelkeltéket és lementéket, mint akkor. Bőven volt időm és nem kötött le se munka sem párkapcsolat. Alkalmi melókból éltem. De! Eljártam meditálni egy buddhista közösségbe, rengeteg önfejlesztő és spirituális videót néztem a neten, könyveket olvastam, mentorhoz jártam. Annyi pénzt azért összeszedtem, hogy eljártam bulizni. Stb stb. Ugyanakkor nagyon komolyan elkezdtem önkénteskedni, segíteni és ezek egy idő után olyan szépen visszajöttek, hogy isten mentesen a bogyóktól meg a dilidokiktól. Sosem vettem ilyesmit igénybe, holott volt olyan évem, amikor két hónapon belül elvesztettem a számomra legfontosabb dolgokat és még egy jó kis egészségügyi porbléma is bejött. Azután a lazaságommal, a leszaromsággal, a "csakazértse tartozom senkinek, hogy megfeleljek" - életfilozófiámmal kijöttem a gödrökből. Ha sikerül elengedni a görcsösséget, a mindenáron való megfelelést, akkor bogyók nélkül is csodás életed lehet. Hidd el! Tapasztalat.

júl. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam bent nem volt semmi

Voltak ilyen foglalkozások meg ilyenek, elvoltunk

júl. 18. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
11%
Önkéntesen aligha tudsz bevonulni, oda azért kell valami orvosi javaslat, hogy az adófizetők által befizetett pénzből ellássanak.
júl. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
36%

Ilyen marhaságokat amiket itt osszehordanak

Bármikor bemehetsz ha úgy érzed szükséges

Nyugtatót nem kapsz csak ha ezt az állapotod indokolja

júl. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%
Esetleg nezz utana a Tunderhegynek. Oda szerintem siman felvesznek, ez pszichoterapias intezet. Vannak csoportfiglalkozasok, egyenik, van kozosseg, gyogyszer is, ha szjkseges, mindenki sajat elhatarozasbol van ott, szoval mas mint a pszichiatria. Es segit sokaknak.
júl. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
45%
A kórház nem 1 panzió,gondolok 1 et és bevonulok.
júl. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!