Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tanácsoljak annak, aki...

Mit tanácsoljak annak, aki depressziós és öngyilkossági gondolatai vannak?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömmel sok szörnyűség történt. Az nem elég, hogy ne csinálja és kérjen segítséget.

júl. 13. 18:04
 1/8 anonim ***** válasza:
17%

Miert tanacsolnal barmit? Kerte?

Annyit tudsz tenni, hogy mellette vagy, meghallgatod, ha valoban veszelyt jelent magara, akkor segitseget kersz, bevonsz mas embereket (csaladja, baratai, telefonos lelkisegely, adott esetben mentok).

júl. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Aki már megakar halni, az nem kér tanácsot,

Azon segíteni kell!!!

Nem maradt családja, mindenikije meghalt.

júl. 13. 18:22
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Hivd a telefonos lelkisegelyt, ott tudnak mondani valamit, h mit csinalj.
júl. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Ha most van a probléma, segély szolgálatot hívd fel, sok ingyenes szám van.
júl. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Tiszteletben kell tartani,az ő élete az ő döntése.
júl. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%

6-Teljesen egyetértek.Nem választottuk az életet,hanem kaptuk,muszáj volt megszületni.Sajnos kötelező élni,mert nem hagyják hogy méltó módon kiszállj a mókuskerékből,legalább dönthetne az ember a saját életéről,ahogy írod is pl:tablettával,könnyű,kegyes halál.

Őszintén szólva én is ezt választanám néhány,1-2-3 éven belül.Közel járok az 50-hez,nekem semmi dolgom már itt a Földön,bele vagyok unva,fáradva mindenbe,mégis mennem kell dolgozni pedig nagyon nem akarok,és még van számos dolog ami miatt abszolut nem vágyok élni,főleg nem megöregedni.Pedig jó körülmények között élek,mindig is megvolt mindenem..mégis elég volt ebből ennyi.

júl. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
Hat igen konnyebb lenne ha lenne egy cian kapszula amit beveszek azt ennyi. Egy mezo kozepen . Egyszerubb lenne a szenvedest befejezni. De nem itt nincs ilyen. Itt szenvedj bazki. Ha meg kinyirod magad akkor onzo vagy,de amig eltel kutya fa.zat sem erdekelte milyen nyomorult eleted van es mi van veled egyaltalan. Ugyhogy szopas az egesz.
júl. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Tanácsot adni sajnos nem tudok, de leírom a helyzetemet.

Hosszú évek óta kezeletlen es súlyos depresszióval küzdök. Nem tudok őszintén és vidáman társalogni az emberekkel, senkim és semmim nincs az életben. Akkora adósságaim vannak már, hogy kész csoda, hogy nem kaptam letiltásokat. Állandóan gyorsételeket rendelgetek és drága műszaki cikkeket is veszek, azok ideig-óráig örömet szereznek de pár nap múlva visszaesek a letargiába. A munkám ellátom, de semmi motivációm nincs, ki vagyok égve belül régen. A mostani munkahelyemen majdnem 1 éve vagyok, amúgy minden munkahelyemen kiégek, aztán ilyen-olyan módon felmondással végződik az ottani pályafutásom. Akik gyakrabban látnak, már sejtik, hogy valami nálam nagyon nincs rendben, a lendületességem csak egy felszín, belül valójában összeomló állapotban vagyok. Rendszertelen az alvásom is, volt már hogy 2 hete nem tudtam normálisan aludni és sok hibám volt, amit a közelmúltban magyaráztam ki, de sejteni lehet a hangvételből, hogy már nagyon az utolsó cseppek vannak abban a bizonyos pohárban.

júl. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!