Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy nem éppen támogató közegbe...

Egy nem éppen támogató közegben normális, ha borzalmasan lefáradok?

Figyelt kérdés
Tipikus nárcisztikus család, akiknek semmi nem jó, soha semmiben nem támogatóak lelki értelemben, ésatöbbi "finomságok". Az egyetemet nagyon nehéz így végezni, egy-két tanár is mondta vizsgán, hogy "több van magában, kár, hogy nem tanult jobban, így csak hármas". Irigykedve nézem, hogy valaki munka mellett is képes zökkenőmentesen elvégezni az egyetemet, éli az életét, én meg itt sodródok a 20 kreditekkel félévente. Az már dereng, hogy ez a családi közeg baromi mérgező, de ennyire, hogy sokszor csak feküdnék egész nap? 24/F
tegnapelőtt 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze,normális...A család az a közeg,ahonnan az ember a támogatást várná.De sajnos ez nem működik mindig.
tegnapelőtt 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Igen, sajnos lehet emiatt gond. Célszerű lenne ezt a toxikus környezetet elhagyni, hosszú távon nem tesz jót!

tegnapelőtt 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor a diákhitel marad. Hát, annak se örülök, de talán jobb lesz úgy egy albérletben is akár.
tegnapelőtt 20:44
 4/4 anonim válasza:

Ugyan így voltam. Mindig humorosnak tartottam hogy nàlunk a csalàd vastag bőrű és olaszos. Kicsit magamban büszke is voltam arra hogy így voltam nevelve, hogy üvöltünk egymàssal és osztjuk egymàst. Így sose volt gond kiàllni magamért, mindig mindenre vissza tudtam szólni mindenkinek.

Nem tudom hogy lett meg a diploma, mert visszaemlékezve mikor tanulnom kellett is 5 fős üvöltözés ment, mint amúgy minden nap minden óràjában. Focimeccs és híradó alatt mindenki a TV-re. Amúgy egymàssal.


26 évesen végre elköltöztem.Olyan csend lett körülöttem, hogy HÓNAPOKIG minden szabadidőmben aludtam, mert olyan nyugodt volt, hogy nagyon élveztem. Utàna szépen lassan magamhoz tértem, és hazalàtogatàsnàl màr bàtja a fülem a sok nonstop zaj.


Ha nyugalomban csinàlhattam volna az egyetemet, teljesen màs lett volna.

ma 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!