Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akinek nem használt a scippa?9...

Akinek nem használt a scippa?9 napja szedem és sokkal rosszabbul vagyok tőle mint előtte.ilyen erős szorongást nem éreztem előtte se. Holnap hivom az orvosom új gyógyszert fog adni mert szerinte se jó ez nekem.Nektek mi vált be?

Figyelt kérdés
jún. 26. 08:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
5 nap után elhagytam, szörnyű volt. Végül az Anafranil vált be, de ma már azt se szedném. 13 hónap után elhagyni nem egyszerű. Ezt senki nem mondja antidepinél.
jún. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nálam már az elején azzal kezdte a szakorvos, hogy az eszcitalopram az első pár hétben még kifejezetten rontja a depressziós tüneteket, és látható javulás csak később lesz. Pontosan így is lett, 1-2 hónap múlva sokkal jobban lettem tőle. Egy éve szedem, és teljesen jól vagyok. Fura, hogy 9 nap után nálad már váltani akarnak más gyógyszerre.
jún. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2,5 mg ot szedtem és az okozott ilyen tüneteket.Pánikroham,erős szorongás tegnap a doktornő javaslatára megemeltem 5mg ra hogy hogy reagálok rá de pocsékul vagyok.Tudom hogy pár hét mire hat de nekem dolgoznom kell és olyan erős szorongást csinált hogy nem merek elmenni egy boltba bevásárolni.szerintem ez azért nem teljesen normális egy gyógyszernél.Előtte napi 1 szem 0,25 xanaxot szedtem éjszakára és semmi bajom nem volt nulla szorongás.mióta elkezdtem ezt szedni egy pokol a napjaim.
jún. 26. 09:37
 4/14 anonim ***** válasza:
Önmagàban az hogy ennyire szarul vagy az elején még nem jelenti, hogy nem fog később beàllni és használni. Egyébként az orvos kínjàban fel fog írni egy masik SSRI-t aminek gyakorlatilag teljesen ugyanaz a hatásmechanizmusa, szóval nagyjából ugyanúgy is fogsz rá reagàlni.
jún. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Persze azt tudom hogy idő kell mire hatni fog de ilyen szorongással hogy menjek el dolgozni?nem mondhatom a munkahelyemen hogy most 1-2 hónapig nem tudok jönni mig beáll a gyógyszer.Azért gondoltam hogy hátha más gyógyszer nem okoz ilyen erős szorongást.Elvileg minden gyógyszer máshogy hat mmindenkire.szerintem nem biztos hogy mindegyiktől ilyen ramatyul leszek.
jún. 26. 11:49
 6/14 A kérdező kommentje:
Olyan szorongás van rajtam mióta szedem hogy nem ma volt a gyerekemnek a bizonyitvány osztás és nem birtam bemenni az iskolába vele.Nem tudom ez mennyire normális mellékhatás
jún. 26. 11:53
 7/14 anonim ***** válasza:
Neked nem írtak fel mellé szorongáscsökkentőt az első hetekre? Nekem úgy kellett szednem, hogy először alprazolámmal együtt, aztán a nyugtatót fokozatosan csökkenteni és végül teljesen elhagyni. Igaz, hogy nekem kórházban állították be. 2. válaszoló voltam.
jún. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De 3X1 0,25 mg Xanaxot szedek mellé de még igy is igy vagyok tőle.
jún. 26. 12:43
 9/14 anonim ***** válasza:
28%
0,25 mg mondjuk nem sok. Még napi háromszor se.
jún. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tökéletesen megértelek, biztosan nem könnyű, ellentetjét váltja ki benned a felírt gyógyszert, mint amit vártál.

Azonban az egyik leghatásosabb antidepresszánsok közé tartozik az Escitalopram, vagy más néven Scippa. Én nem vagyok orvos de ha magamról lenne szó valószínűleg a Frontin dózisát növelném. 3x0,5 mg-t naponta. Egy-két hétig így aztán csökkenteném.

jún. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!