Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Nem tudok már...

Mit csináljak? Nem tudok már tanulni sem...

Figyelt kérdés

Történet röviden: középiskolás vagyok, egy tanévet külföldön töltöttem és nem szeretnék évet ismételni, emiatt az osztályozóvizsgák letétele mellett döntöttem. Még van vissza itt pár napom, de szabadidőmben már múlthét óta tanulok. Na itt kezdődik a probléma. A múlt héten minden viszonylag simán ment, tudtam koncentrálni stb. De viszont ma amint leültem tanulni egyszerűen teljes blokk vagy én nem tudom, gyanítom, hogy a stressz miatt, amit eddig tudtam már azt sem tudom, a sírás kerülget folyamatosan, nem marad meg semmi, és ez csak fokozza a az idegességemet.

Olyan mint egy végtelen ciklus, hogy nem tudok tanulni mert stresszelek, viszont ha nem tanulok akkor meg csak jobban stresszelek.

Bárkinek bármi ötlete arra, hogy mégis mi az Istent csináljak, mert ebből így nem lesz sikeres osztályozó?

Köszönöm



jún. 24. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Hanyagold a tanulást egy pici időre, kicsit pihizz vagy menyj ki sétálni, csináld ami jól esik, aztán térj rá vissza.
jún. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Az előttem szólóval egyetértek, a legelső dolog, amit tenned kellene, hogy a stresszt kezeled magadban. Amikor pedig újból neki ülsz, gondolj arra, hogy minden rendben van és meg tudod csinálni. Ha nagyon nem tudsz lenyugodni, beszélj valakivel erről, mert az is leveszi az ember válláról sokszor a stresszt, ha ki tudja beszélni magából.


Szurkolok neked, sikerülni fog!

jún. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló a problémám, csak nekem emetofóbiám + szorongásom van és nem nagyon tudok tanulni. Pedig hamarosan érettségi :/
jún. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez a problémám, hogy ha már csak enni szünetet tartok bűntudatom van, hogy nem tanulok, és olyankor stresszelek be mégjobban. Mostmár ott tartok, hogy sírhatnékom van ha éppen tanulok ha nem.
jún. 25. 00:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Valahogy meg kell tanulnod kikapcsolni az agyad szünet közben, mert ez így rohadtúl nem pihentető, a stressz miatt akkor is fáradsz, ha éppen nem a könyv fölött ülsz. Amúgy az ilyenekben tud könnyen egy pszichológus segíteni néhány alkalom alatt is akár.
jún. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!