Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen “gyors” módszerek...

Milyen “gyors” módszerek léteznek munkahelyi szociális fóbia átmeneti kezelésére, amíg eljutok szakemberhez?

Figyelt kérdés
Az állapotom egyre rosszabb, konkrétan félek (!) a főnökasszonyomtól, a feletteseimtől és egy-két határozottabb kollégámtól. Hozzáteszem, soha nem bántottak! De van bennem egy érzés, ami azt diktálja, ők felettem állnak, többek nálam, régen itt vannak, jobban értenek mindenhez, én csak egy béna, csendes, fura “izé” vagyok. A fél munkaidő alatt azon kattogok, mit gondolhatnak rólam (a csendességemről) és a munkavégzésemről, ettől meg alig tudok a munkámra koncentrálni. Közben időnként lever a víz. Tudom, hogy ez a korábbi rossz tapasztalataimhoz köthető, főleg a tinédzser koromhoz, amikor 2 osztálytársam konkrétan megkeserítette a négy évemet. Aztán felnőttként mèg történt egysmás. Már a szabadnapjaimon sincs nyugtom, mert ha eszembe jut a munkahelyem, leizzadok, ver a szívem és előre félek. Ezeket igyekszem elhessegetni és élvezni a szabadnapokat. Éjjel többször megébredek, mert ez ugyan hülyén hangzik, de alvás közben is eszembe jut, mert egy ideje nem alszok valami mélyen, olyankor megébredek és le is izzadok 5 mp alatt, iszonyat magas lehet a kortizol szintem. Tudom, gyógyszerre lenne szüksègem, de Ausztriában élek egy ideje és még nem tudom, itt hogyan működik a terápia, gyógyszer feliratás és a németem sincs olyan szinten, hogy terápiára járjak. Egyenlőre gyógynövény alapú, recept nélküli “nyugtatót” szedek, ami nem ér sokat. Valaki, aki hasonló cipőben van/volt és jár, vagy járt terápiára, tudna mondani módszereket, amivel legalább részben kiűzhetem magamból ezeket a gyötrő gondolatokat, érzéseket?
jún. 21. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha teheted, mondj fel vagy menj el betegszabadságra. Nem fogsz kevésbé félni varázsütésre. Ki kell szakadnod abból a környezetből, amiben rosszul érzed magad, és terápiára járni, majd fokozatosan visszatérni a fóbiát kiváltó helyzetbe, amíg meg nem szokod, meg nem tanulod kezelni.


Nekem egy irodában volt hasonló a helyzetem. Szorongtam, amikor bent voltam, szorongtam vasárnap esténként, és minden hétköznap éjjel többször felébredtem. Reggelente szinte minden nap hasmenéssel indítottam a stressztől. Végül felmondtam és pszichológushoz jártam. Sokkal nyugodtabb azóta az életem.

jún. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szedjed a MagneB6-ot. Munkahelyi stressz re is nagyon jó, nekem bevált. Nem múlik el teljesen a pára, de majdnem teljesen. Viszont hosszú távon rendes megoldás kell, pl. Keress másik munkahelyet!
jún. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Ha felmondok, nem lesz pénzem, de találtam online terepeutát, megpróbálom vele. Az is a baj, hogy eddig minden munkahelyemen féltem, ilyen erővel egyáltalán nem dolgozhatnék. De ott sokkal kevesebb kontaktom volt a kollégákkal. Itt együtt dolgozunk 6-8-an, mikor hogy, plusz a főnökeim egész nap átjárnak rajtunk. Mindig, mindenki hozzászól valakihez, kivéve én, már furcsán, mondhatni rosszallóan néznek rám.
jún. 26. 08:41
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ez volt. 6-7-en egy kis irodában, small talk stb. Nekem nem megy, nem érzem úgy jól magam. Most olyan helyen dolgozom, ahol nem vagyok ennyi emberrel összezárva kevés négyzetméteren, hanem többnyire egyedül vagyok. És így jobban érzem magam. Szóval neked is valami "magányosabb", nyugisabb körülményekkel megáldott munkát javaslok.
jún. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is szeretnék olyan munkát, de mi lehet az? Te mit dolgozol, ha megkérdezhetem?
jún. 26. 09:52
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Például vagyonőr, biztonsági őr, portás, raktárosként is lehet több tered, sofőr (ha a forgalom nem zavar), masszőr, kozmetikus, fodrász, szoftverfejlesztő.
jún. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!