Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hirtelen jött aluszékonyság?

Hirtelen jött aluszékonyság?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kérdésem a következő lenne. Napi 1-2x rám jön ülés közben, hogy alig birom nyitvatartani a szemem, a szemgolyom valamilyen szinten cikazik fel,le,jobbra,barra, mellette meg annyira almos leszek hogy elkerulhetetlen hogy ne aludjak el par percre. Valamilyen vitamin hianya okozza? Valaki tapasztalt mar hasonlot? A valaszokat elore is koszonom!

24/F



jún. 20. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Jól alszol? Horkolás, alvási apnoé? Híztál az utóbbi időben?

A vérnyomásod rendben van? Ilyenkor a nagy melegben előfordulhat olyan vérnyomásingadozás (csökkenés), ami hasonló tünetekel járhat.

Meg még sok más oka is lehet.

jún. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

vernyomasom nagyon ritkan merem itthon (alacsony szokott lenni) orvosi alkalmassagin meg rendben van.

Alvassal nincs gond, horkolassal kapcsolatban nem tudok allast foglalni mert egyedul vagyok, alvasi apnoet meg nem tudom mit jelent. A hizas meg hogy is mondjam, 1eve voltam 65, azota csak nemregiben mertem 74, taplakozasom is rendben, nem csokkentettem, nem noveltem.

jún. 20. 19:33
 3/4 anonim ***** válasza:

2.: Akinek eleve alacsony a vérnyomása, az nagy melegben könnyebben produkál szédülést, aluszékonyságot. Teázással, ásványi anyagok bevitelével segíteni lehet rajta.

A hízást azért kérdeztem, mert aki hasra hízik, annál előfordulhat, hogy horkolni kezd, vagy éjszaka időnként elkad a lélegzete, kapkodja a levegőt (apnoé), amire esetleg fel sem ébred, de mégis rosszul alszik, nem piheni ki magát, ezért nappal aluszékony lesz.


De ezek csak tippek. Ha néhányszor rohamszerűen tör rád az álmosság, attól még nem kell megijedni, de ha rosszabbodik a helyzet, ill. sokáig nem akar ez az állapot elmúlni, akkor célszerű lehet megkonzultálni a háziorvossal.

jún. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Alvási apnoe az azt jelenti, amikor ki-ki marad a lélegzet alvás közben. A horkolással kapcsolatban le tudsz tölteni ilyen appokat, ami figyeli, hogy hogyan alszol és az fel is veszi ha valamilyen hangot hallatsz.


Kajához nem lehet köze esetleg? Nekem akkor szokott rámtörni ilyen, amikor olyat eszek, amit nem bír a gyomrom. Figyeld meg, hogy kaja után mennyivel jönnek elő ezek a rádtörések.

jún. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!