Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizoidnak van kozos kapcsol...

A skizoidnak van kozos kapcsolata z autizmussal?

Figyelt kérdés
Azt olvastam valahol lehet nem

jún. 20. 12:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Külső szemlélőként lehetnek hasonlóságok.

Egyrészt az érzelemkifejezés hiánya, illetve az emberek iránti érdektelenség.

Viszont a skizoid teljesen más okból ilyen, mint az autista.

Pl. a skizoid tudatosan nem mutatja ki az érzelmeit, azért hogy ne legyen kiismerhető. Az autistának gondot jelent az érzelmek megértése és felismerése.

jún. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hat igy vannak hasonlosagok ahogy latom
jún. 20. 13:02
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de csak kivülről nézve hasonlóak, a felszín alatt már más a helyzet.

Meg azt is tegyük hozzá, hogy az autista ember autistának születik, az ő agyuk másként van behuzalozva mint egy normális embernek. A skizoid mint személyiségzavar kialakul és kialakulásának lelki okai vannak.

jún. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
45%

Skizoid is mutathat szerintem autisztikus jegyeget, abból csak részeket.

Például lehetnek szövegértelmezési problémái, iróniát, humort, átvitt értelmű jelentéseket nem mindig ért, de attól még érzelmileg nem egy fadarab.

Az érdekes kérdés, egyik idős rokonunknak (nem az én vérrokonom), akinek mondjuk már gyerekkortól voltak autisztikus furcsaságai, idős korára demens és skizoid is lett. Sőt, állítólag fiatalabb korában is előfordulhatott skizoid epizód, amikor rövid időre egy teljesen más, agresszív személyiség tört fel belőle.

Manapság meg néha skizoid agresszív (amit másnapra teljesen elfelejt), néha még paranoid rohamai is vannak, ezek általában estére törnek fel.

jún. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Szervizmérnök úr ***** válasza:
...vagyis jegyeket.
jún. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

a szervizmernokur elegge leirt eengem 4 ben


sokszor nem ertem az atvitt ertelmu dolgokat es vissza kell kerdeznem, hogy mi az, hogy ... most nem jut eszembe de egy hasonlat, hogy de nem ilyen durvan "mi a helyzet" es akkor mi az hogy helyzet? Eppen allok. De ezt most eltuloztam, enyhen van ilyen. Peldaul a vicceket rengetegszer nem ertem amin masok nevetnek en meg fapofaval nezem oket min nevetnek. Ez kb mindig. Keves erzelmem van, van amikor sok is nagyon duhos lehetek vagy nagyon szomoru meg ilyenek.


A pszichiaterem szerint is vannak paranoid tevhitem es fogja a fejet hogy miket mondok, de nem pszichotikus modon, psziches modon. Bar a paranoia az mar atesik a pszichozis koze ha jol tudom, de nem tudom kb olyan mint a panikroham kb.


Egyedul imadok lenni, masok meg imadnak bulizni meg ilyenek. Nem hazudok, egyedul kirandulni egyedul kajalni itthon de inkabb itthon szoktam lenni. Neha azert maganyos is vagyok meg ilyenek. Nem csont es bor vagyok van bennem azert ember csak nem tudom mihez lehet hasonlitani egy egyeduli fa a semmi kozepen de az eso taplalja meg a fotoszintezis es igy el es igy van kapcsolatban a kulvilaggal is nem tudom ertitek e.

jún. 20. 13:38
 7/11 anonim ***** válasza:

#6

Ez inkább enyhén autista és introvártált jellemzőket mutat.

Miből gondolod hogy skizoid vagy?

jún. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7 papiron az van nem cafolta meg 4-5 pszichologus sem meg par pszivhiater sem, korelozmenyben benne van egyeb is
jún. 20. 14:09
 9/11 A kérdező kommentje:
pszichiater, egy kezzel irok mert leserult a bal...
jún. 20. 14:10
 10/11 A kérdező kommentje:

sokszor van mondjuk most jut eszembe, hogy vannak ismerosok meg kapcsolatok neha, es vagy en vagy o mond valamit, felreertelmezem es vagy ideges leszek es elhagyom a p*aba hogy lehet ilyen, vagy szomoru leszek mert azt hiszem elhagyott.


Aztan megszunik a kommunikacio sokszor reszemrol, aztan valamikor az o reszerol, amit nem tudok hogy en vagyok a hibas vagy o volt tenyleg.

jún. 20. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!