Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ez? És a fejlesztőkö...

Miért van ez? És a fejlesztőközpont az igaz, hogy az autizmussal élő embereknek van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem értem, hogy miért van az, hogy valaki elmegy egy pszichológushoz, és a pszichológus rögtön ráaggat valamiféle mentális betegséget, úgy hogy az illetőnek semmi mentális problémája nem volt. Ennek mi az oka, hogy ezt csinálják? Ebben van valamiféle anyagi motiváció, amiért diagnosztizálnak teljesen értelmes és ép embereket? Illetve még, hogy azonnal mindenki gyógyszert kap és megy a fejlesztőközpontra. A fejlesztőközpontok azok igaz, hogy az autizmussal élőkön segítenek? Vagy kiknek van kitalálva ez a sok fejlesztőközpont?

Valaki ezt el tudja legy szíves magyarázni, hogy mindez miért van és hogy kiknek van a fejlesztőcsoport? Előre is köszönöm.



2023. okt. 25. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Soha nem találkoztam még ilyen pszichológussal amit leírsz.
2023. okt. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
Az a pszichiáter akire gondolsz, a pszichológus nem aggat rá senkire sem diagnózist.
2023. okt. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Ha valakinek SEMMI PROBLÉMÁJA sem volt, az NEM MEGY pszichológushoz!
2023. okt. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
44%

Egy pszihàter mondta nekem,(Gyerekekről beszélek)hogy most nagyon szeretik dobàlgatni a diagnózisokat,hogy autizmus meg adhd.Óriàsi business.Nèzd meg mennyi helyen lehet diagnosztizàltatni.(hivatalosan is meg magànban is)

Egy gyereknek van nyilván lemaradása vagy furcsa dolgai ha oda kerül.Kap egy diagnózist ami pènz utána meg viszi a szülő fejlesztésre akár ugyanoda vagy màshova.Esetleg gyógyszert is ír fel.Olyat is hallottam,hogy fejpènz is jàr a diagnózisokèrt.

(Vagy igaz vagy nem)

Van olyan magán hely ahol várólista nélkül kb 200 ezer egy diagnózis és utána egy óra fejlesztès 17000 Ft .

Az állami diagnosztika is egy business mert a gyerekre kapott állami támogatást felveszik a szakszolgálatok is de a kiirt fejlesztès töredèkèt kapja csak meg a gyerek.A szülőknek adott támogatás meg szintén a fejlesztők zsebét tömi.

Nem azt mondom nem létezik de azt leírva láttam,hogy nőknèl 30% férfiaknàl 41% vagy fordítva a téves diagnózisok szàma .

A legnagyobb baj ezzel az,hogy a gyerek lehetőségei nagyon korlátozottak a stigmàval az oktatás terén mert a diagnózisos gyereknek a legtöbb iskola nem akar esélyt adni ,jó esetben ha menet közben kap diagnozist maradhat a gyerek,de F84-el iskolát találni baromira nehéz pedig a gyerek lehet kisebb nagyobb gondokkal bírná a dolgokat ha meg nem akkor mèg mindig szóba jöhetne a gyengébb iskola

2023. nov. 5. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!