Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichopata képes ilyesmire?

Egy pszichopata képes ilyesmire?

Figyelt kérdés

Tehát azt kezdeni hiresztelni, hogy halálos beteg?

A főnököm aki a tünetei és megnyilvánulásai alapján minimum egy szociopata nemrég elkezdte, hogy találtak az orvosok valamit benne és, hogy súlyos.

De egyelőre még nem látszik semmi rajta.

Nagyon nagyon sokat hazudott már, gyakorlatilag a szavát szinte sosem tartja be így kicsi kételkedek ebben és gondolkodom, hogy vajon mit szeretne elérni vele?

Lehet mögötte egy stratégia? Vagy ez is kontrollálási manipulácios taktika?


jún. 19. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
A hazudozáshoz nem kell pszichopatának lenni. Első körben felesleges ezt túlgondolni.
jún. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez egy olyan súlyos hazugság lenne, hogy amíg az állítás ellenkezője nem válik nyilvánvalóvá én nem kérdőjelezném meg, hogy tényleg halálos beteg. Amúgy tudnak a pszichopaták ilyennel (is) manipulálni, nekem nagybátyámnak volt antiszociális személyiségzavara és csinált ilyeneket. De ez nem jelenti, hogy a főnököd is automatikusan pszichopata és hazudik.
jún. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kései Sirató ***** válasza:
Nekem a volt főnöknőm hazudta azt, hogy rákos, mert már mindenki utálta, hiszen folyton üvöltözött és csapkodta a z ajtókat, szóval egy gonosz nőszemély volt. Azért találta ki ezt a rákos mesét, hogy sajnáltassa magát.
jún. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3


Igen az én főnököm is üvöltözik, agresszív, fenyegető, fenyegtően tud nézni, ócsárol, aláz stb. Ezen kívül elég komoly hazugságainak voltam szem és fültanúja.

Például egyik szolgáltatót egy állítólagos újságíró ismerősével fenyegette, hogy majd ilyen meg olyan cikkeket fog írni róla.

A másikat meg egy befolyásos parlamenti képviselő ismerősével amely majd kicsinálja őket.

jún. 19. 16:44
 5/6 anonim válasza:
A pszihopátián kivűl azért sokféle személyiségtorzulás van. És pszihopátiának is több fokozata van, a legjellemzőbb tünete az empátia hiány. Kiss mértékben nagyon sok embernek vannak pszihopátiás vonásai. A pszihopata tipikusan nem öncéluan gonosz, csak nem az érzései irányítják, mert azok nincsennek, hanem hidegen, praktikusan kezeli az élőlényeket, mert nincsennek nagyobb hatással rá mint a tárgyak.
jún. 20. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jó cikk, bár angol:


[link]


Szóval a nárcisztikusokra jellemző ez leginkább, és az irányítás és figyelemszerzés a fő indíték.

jún. 20. 12:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!