Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valakinek lenne esetleg...

Valakinek lenne esetleg tanácsa erre a problémára?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 éves fiú vagyok és színésznek fogok tanulni ősztől, eddig is tanultam színészetet, de egy olyan közegben, ahol mindenki ismert. Így azt is tudták, hogy volt egy nagyon mély időszakom, 2 éve, ahol vagdostam magam többek között, nagyeséllyel, ha erről időben tud bárki, akkor ezeket össze is kellett volna varrni, viszont így csak egyszerűen megmaradtak és elég feltűnőek. Valahogy pedig muszáj lennék ezt eltűntetni, vagy elfogadtatni magammal, tekintve, hogy ez zavarni fog a játékban is, tekintve, hogy ki tud zökkenteni, ha arra gondolok, ezért játszottam eddig sokszor hosszúujjúban, viszont ez profi körülmények között már nem lesz bármikor megoldható, érthető okokból. Főleg azért nehéz az, hogy elfogadtassam ezt magammal, mert már volt, hogy egy diákmunkáról is majdnem kirúgtak emiatt és úgyis, hogy maradhattam elég erőteljesen negatív megkülönböztetést tapasztaltam. Viszont természetesen nem szeretném, hogy ez állítson meg az álmaim elérésében.


Így bárkinek a segítséget, tanácsait nagyon megköszönném!



jún. 18. 19:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én azt tanácsolom, hogy olyat álmodj, ami a testi-lelki-szellemi adottságaiddal elérhető cél. Vannak pályaválasztási tanácsadók, keress fel egyet és beszéld ezt meg vele. Szinkronszínészeknél talán nem számít, hogy hegeid vannak, de a színpadon vagy filmben mindig korlátozni fog.
jún. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Viszont nem opció számomra a szakváltás. Meglátták bennem a tehetséget és a pszichológusom szerint is alkalmas vagyok a pályára, illetve az alkalmassági orvosi és pszichológiai vizsgálaton is átmentem.

Igazából csak erre a problémára keresek megoldást, tekintve, hogy problémák bármilyen szakmában felmerülnek, így nem célom az álmaim feladása.

jún. 18. 19:35
 3/11 anonim ***** válasza:

Elvileg plasztikai mütétetekkel el lehet tünteni a hegeket, de nem egyszerü megoldás.

Emellett vannak megfelelö sminkek, amikkel le lehet takarni.

jún. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a választ is! A smink tényleg jó megoldás, de nagyon körülményes. Mert tapasztaltam, hogy a jelmez is képes letörölni és ha olyan dolog van rajtam, vagy olyan dolgot kell csinálni, hogy izzadok, akkor képes magától is lejönni.
jún. 18. 19:59
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Tetoválással elfedni? Vagy az nálatok nem megengedett?


De szerintem első körben próbáld meg elfogadni, hogy ott vannak. Biztos lesz aki megkérdezi, hogy mi az, arra mondhatod azt, hogy x éve volt egy nehéz időszakod.


Nekem is vannak durvább hegeim, de eddig nem ért, hátrányos megkülönböztetés sem egyetemen, sem munka terén.

Ha esetleg elkezd hátrányod lenni belőle, akkor ott a tetoválás, vannak rá ilyen sminkcuccok is amik rendesen elfedik. Még érdemes lenne megpróbálnod a BioOil-t hátha neked beválik. Igaz nekem szinte semmit nem használt, de egy közeli ismerősöm elég szép eredményeket ért vele.

jún. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5 Nagyon köszönöm a részletes válaszod! Én is gondoltam a tetoválásra, de ha lehet elkerülném.

Egyelőre én is igyekszem elfogadni ezt, viszont ugye volt már rossz tapasztalatom. A gimiben is kaptam már meg azt, hogy ne csináljam ezt, meg azt, hanem inkább takarodjak vissza vagdosni magam és haljak meg stb... És ugye diákmunka kapcsán is ért már ilyen, de nagyon igyekszem.

A BioOilt pedig mindenképp meg fogom próbálni.

jún. 18. 20:04
 7/11 anonim ***** válasza:
14%
tetteink meghatároznak örökre oda kell figyelni
jún. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7 Ez igaz, de nem minden tettünket tudjuk irányítani.
jún. 18. 22:21
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
tetteinketből szokások lesznek,a szokásokbol jellem alakul ki,a jellem meg a személyiségünkké válik,ami meghatározza sorsunkat.
jún. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Egy tett nem minden esetben válik szokássá. Ráadásul a jellemünk és személyiségünk is formálható, alakítható, kellő tudatossággal és idővel, így pedig a sorsunk is.
jún. 18. 23:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!