Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért remegek nagyon amikor...

Miért remegek nagyon amikor izgulok?

Figyelt kérdés
Tudom, egy alap remegés van mindenkinél, de nekem mindenem remeg... Az arc izmaim, a hangom, a kezeim, az egész testem és nagyon nagyon erősen. Ez azért rossz mert nem tudok fellépni, mivel a gitározás lehetetlenné válik... Miért lehet ez és hogy lehet rajta segíteni?
2010. okt. 29. 21:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Más is remeg akkor, ha nagyon izgul. Ez az autonóm idegrendszer működése, testi válasz a benned lejátszódó stresszre. Vagyis az idegesség jele.


Ha ez fellépésnél jelentkezik, és gátolja, hogy rendesen tudj gitározni, akkor jó volna megtanulnod egy relaxációs technikát.


Javaslom az autogén tréninget. Ha megtanulod, és minden nap használod, eleve kisebb lesz benned a feszültség alapjáraton is. Ha pedig fellépés előtt csinálsz végig egy gyakorlatsort, azzal eleve csökkenteni tudod a fellépés közben jelentkező izgalmat is.

2010. okt. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Felejtsd el, h más is hallja amit játszol, csak a zenélés öröme legyen! Én is izgulós meg lámpalázas típus vok, de amikor gitározok, mintha nem is én lennék, elmúlik.
2010. okt. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De engem nem az zavar hogy néznek, hanem az hogy annyira beleélem magam hogy emiatt izgulok, nem amiatt hogy elrontom :D.
2010. okt. 31. 10:29
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben van ellentmondás. Ha tényleg annyira beleélnéd magad a gitározás örömébe fellépésen is, akkor megszűnne a külvilág szinte, elefelejtkeznél mindenről, és csak a gitár maradna, remegés és izgalom nem.


Gondolom, ha otthon egyedül játszol, akkor sem remegsz.


Lehet, hogy ezt te úgy éled meg, hogy bele tudsz feledkezni a zenébe fellépésen is, de ha tényleg így lenne, nem remegnél.

2010. okt. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hát de nem félek, csak maga a helyzet miatt izgulok, hogy én ott játszom a többieknek, meg több embernek és nem csak magamnak, és hogy játszhatok nekik ez izgalomba hoz
2010. okt. 31. 11:15
 6/6 anonim ***** válasza:
igyál előtte egy üveg sört, és akkor ne fogsz parázni annyira :)
2010. nov. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!