Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jobban járnék a gyógyszerrel...

Jobban járnék a gyógyszerrel mint a nikotinnal? Melyik az ártalmatlanabb?

Figyelt kérdés
Szorongás és stressz kezelésére szoktam esténként berakni egy snüsszt. Nem sok időre, max fél perc. Felmerült bennem nyilván, hogy ez nem egészséges. De vajon jobban járnék e a szorongásoldóval mint a nikotin al? Nem ugyanúgy egészségtelen az is hosszútávon?

máj. 30. 00:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Mindkettő ártalmas.


Inkább sportolj. Tanulj meg stresszoldó technikákat.

Beszélj pszichológussal.

máj. 30. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Fel se merül benned, hogy önmérgezés nélkül is meg lehet oldani a problémáidat? Na persze dolgozni magadon nyilván nehezebb, mint egy másodperc alatt bevinni valamit.
máj. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Mindennap sportolok. Edzem és futok. Egészségesen étkezem. Rengeteg zöldség, rost, gyümölcs, teljes kiőrlésű szarok, sok folyadék. Mindennap szakítok időt arra, amit szeretek csinálni.

De van az az agyi huzalozottság, aminek ez bizony nem elég és így is rohadtul stresszes vagyok és szorongós.(Az egész családom depressziós és szorongásos zavarral küzd, plusz ocd, plusz pánik, plusz különböző személyiségzavarok.) Úgyhogy nem kérem a kioktatást, ismerem a pszichológia tudományát, a csodálatos stresszoldó technikákat, amik nekem kb. sz.rt sem érnek (legalábbis semmiképp sem elegek).


Megköszönöm, ha valaki érdemben válaszol a kérdésemre!

máj. 30. 08:15
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
De egészségtelen és sok a mellékhatása. Én inkább a sportot folytatnám, vagy váltanék másra ami jobban leköt. Olyan kellene, ahol csoportosan lehet edzeni, zenére pl., mert a futás ugyan nagyon jó, de akkor is magányos tevékenység.
máj. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#4-es, nem kértem életvezetési tanácsokat. A kérdésem a nikotin és a szorongásoldók káros hatására és azok közti különbségre vonatkozik továbbra is.
máj. 30. 09:36
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
Oké, bocs hogy segíteni akartam, akkor oldd meg magad.
máj. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%
Drogozz vagy drogozz, ez itt a kérdés. Nos, szerintem dobj fel egy érmét, aztán válaszd az olcsóbb vagy a már bevált módszert.
máj. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%

Tipikusan pszichológusért kiált a helyzet! Nem fogunk érdemben válaszolni arra, hogy függést és hosszú távon máj- és vesekárosodást okozó gyógyszert vagy konkrétan sokirányú, kínhalálhoz vezető mérget (szív, keringés, bőr, agy, tüdő, belső szervek)használj-e. (Akkor már a gyógyszer a kisebbik rossz, az mégse kifejezetten méreg, de az se jó. A problémáidat azok elnyomása nem oldja meg.)

Ne fogd az agyi huzalozottságra, hogy neked semmit ne kelljen tenned önmagadért, azt a huzalozottságot át lehet huzalozni. Azt te csinálod magadnak, nem úgy születtél. Stresszes nem csak úgy eleve vagy, annak van okozója, amit megfelelő életszervezéssel, ésszerű döntésekkel meg lehet szüntetni, pl. új munkahely, mérgező kapcsolatok kiiktatása, önállósodás. Onnantól kezdve mindegy, hogy mi van az egész családoddal. Ehhez az önmegtaláláshoz és változtatási képességhez segít hozzá a pszichológus. Ne kiáltsd ki magad tehetetlennek, mert te lennél a legjobban megsértve, ha valaki ezt vágná a fejedhez.

máj. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

Mivel nem életvezetési tanácsokat kértél ezért nem foglak győzködni (annyira xd), hogy mennyire rosszak ezek a szerek.


Nekem a snüssz jobban bejön, mint a nyugtatók. Amellett tudok normálisan funkcionálni és jobban kezelem a stresszes időszakokat. Hátránya, hogy nem hat olyan sokáig mint pl a frontin.

De egy db frontin sem hat egész nap, szóval talán a snüssz a kisebbik rossz. Na meg persze jobban elfogad a társadalom ha nikotinfüggő vagy és nem gyógyszerfüggő.


Persze nagyon rossz, nagyon csúnya, sok káros hatása van, de hazudnék ha azt mondanám, hogy nem ezzel vészeltem át az életem legsötétebb időszakát.

Nem tudom mit tömsz, de ha gyengét akkor próbálj meg annál is maradni, mert rohadt sokszor hiánycikk a pablo és a mini pablo😪

Ja és, ha rászoksz úgy komolyan, akkor borzasztóan nehéz lesz lejönni róla. Én havonta 1-szer elhatározom, hogy leteszem, de valahogy sosem sikerül xd.

máj. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%

A felsorolásból a nyálkahártya-károsítást kihagytam, és ezt mondom a 9-esnek is. K. kellemetlen lehet szájüregi rákban megdögleni.

A társadalmi elfogadás meg rohadtul nem játszik, ráadásul a fenti állítás nem is igaz.

máj. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!