Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok depressziós...

Miért vagyok depressziós azóta, hogy a 30-at betöltöttem?

Figyelt kérdés
Mióta betöltöttem a 30-at úgy érzem még élni sincs kedvem. Pláne úgy, hogy amúgy semmit nem értem el az életemben, amit szerettem volna: jó munka, gyerek, házasság. Sokkal jobban szeretnék ilyen tizenéves, huszonéves lenni még. Mindig nosztalgiával gondolok vissza azokra az időkre, de pl. már egy 2000-es évekbeli zenét meghallgatni, vagy filmet nézni utálok, mert utálom, hogy már többet nem lehetek fiatalabb. Nem szeretem már a korábban szeretett hobbijaimat sem csinálni, nem érdekel semmi, és ez rossz érzés.
ápr. 19. 23:23
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
És most komolyan így, ilyen gondolatokkal akarod leélni a hátralévő kb 50 évedet?
ápr. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Jobban jártál , inkább sóvarogj mesék iránt mert a házasság moslék a család fertő az utódok extra ideg kiadás felelősség . Ha ezek meglettek volna azt irnád kivagy mert nincs energiád pénzed vita balhé van otthon a melód is unod de nem mehetsz el mert nem ugorhatsz ki a semmibe inkább egyedül lennél . Ez nem kivánságműsor, ne híresek életét sikeresek dolgait nézzed mert azok nem árulják el mi a valós , mindenhol hazudnak mert trogerek prostik aljaférgek de villognak.
ápr. 20. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
86%
ugyan ezt éreztem tavaly ,jövő hónapban leszek 31 es kvára nem érzem magam 31nek.. engem is kezd lenyűni a depresszió ismét .. mindig haverokkal bulikkal edzéssel csajozgatasokkal próbáltam megoldani ezt a katyvaszt ami bennem van ,ha módom volt elutaztam talán ez segített a legtöbbet.. a környezet változás.. új emberek új élmények .. most is rajtam van ez a szar úgyhogy felcsapom a térképet.. utazz , kirándulj ..semmi penzt ne sajnalj élményekre !!házasság meg gyerekek..a gyerek a kicsi másod akiben tovább élsz halálod után,legalábbis tudat alatt ezt gondolják az emberek ,olvastam errol megvan a pszichologiaja .. engem hidegen hagynak a gyerekek a hazassag is .. kispolgari eletet akarsz ? Ne legyél egy újabb tégla a falba! keress egy célt .. en kitalaltam 31 éves fejjel hogy természetfotós leszek és bejárom a világot.. most minden erőmmel azon vagyok hogy jövőre minden összejöjjön és utazhassak .. az út során talan majd újra megtalalom a boldogságot! Keress egy célt! pacsi👊🏼👊🏼
ápr. 20. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hogy múlik az idő, attól félek.

Meg hogy nem lesz erőm a hobbimra (edzés).

Családot soha nem akartam, és ahogy látom azokat akik velem egykorúak, gyerekkel, nem bántam meg.


35/f

ápr. 20. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
46%
Mert gyenge vagy. Az erősebb kutya baszik. Meg kell erősödnöd vagy elpusztulsz.
ápr. 20. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Na de miért akarsz újra huszonéves lenni, ha azok az évek se voltak sikeresek?
ápr. 20. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonymousreview60 ***** válasza:
81%

Amiket felsoroltál, azok nem célok, hanem álmok. Célok akkor lesznek, amikor leírod őket, és tervet készítesz, hogy elérd őket és dolgozol is a tervek mentén, hogy elérd azokat. Részben ezek miatt nem valósultak meg, részben amiatt, hogy azt gondolhattad, hogy kvázi "kialakulnak" majd ("soha" nincs így), vártál erre, de nem történt meg, és most csalódott vagy. Én így voltam a szüzességem elvesztésével asztán rábasztam vele. 38 évesen sikerült

Az bénít meg téged, hogy nem haladsz (mert nincs (úti)terved), és talán, mert látod is, hogy mennyi erőfeszítést kell tenni, és még akkor is milyen messze van, és ez megbénít.

Én utáltam a munkámat, rájöttem, hogy nincs benne kilátás, és még később esélyem sem lesz váltani. Most szar, mert kirúgtak egy (amúgy szar) munkahelyről, de majd lesz jobb. "Tanulnom" és dolgoznom kell. Közben edzek, táncolni tanulok, táncolni járok, és valamelyest képzem magamat. Ennek ellenére 5 éve nem voltam nővel, de mégsem adom fel. Mert, aki megpróbálja, az lehet sikeres. Vagy elbukik. De legalább megpróbálta. Aki meg sem próbálja, máris vesztett.


Ezeket gondold végig, és haladj ezek mentén. Ha fél év után sincs jottányi változás, akkor menj el pszichoterápiára, ahol vezetett módon tudod ezeket végiggondolni.

44F

ápr. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!