Ha egy többgyerekes anya vagdossa magát es ez kiderül a gyamhatósag szóba jön?
A gyerekek jól el vannak latva,suli, ovi, különóra, sport, èlmènyek. Etellel , itallal mindig felpakolva.Tehat pèldamutató èletet èlnek, mindenhol jó szót kapnak. Törődve van velük maximálisan. Apuka nincs.
Anyuka terápiáta jár borzasztóan nehez elete, traumak miatt. Dolgozik magán. De a falcolas megmaradt, így vezeti le a belső feszültséget a múltbeli karok után. Ha ezt megtudja a terapeuta elkèpzelhető, hogy szól a gyámnak?
Gyerekeket sosem.bántaná. Magát is csak önnyugtatas miatt.
Elmondhatja a pszichológusnak, mert titoktartása van. Kerdes, hogy mennyire jó pszichológus, mennyire tud segíteni, de ezt részben érzi az ember abból, ahogy egymasra hangolódnak. Mennyire passzol a szó, mennyire erdeklődő, empatikus a terapeuta. De ez csak egy része. Mondjuk elég fontos része a terapianak.
De nem, a szorongast es belső fajdalmat, feszültseget nem lehet eltitkolni, mert mas emberek amikor radneznek, a tudatalattijuk, az agy, ha úgy tetszik, egyből dekódolja a dolgokat, a kisugarzasból, gesztusokból. Es utana jonnek az intuitív velemenyek.
A pszichologus jó. Már celozgat ezert is van gondban.
En vagyok az egyetlen aki pluszban mellette áll, de nem tudok segíteni feldolgozni gyerekkori kemèny bantalmazast ami ami kivaltotta nála az egeszet.
Pszichologust a szorongas miatt kereste fel. Akkor mar nagyon mèlyen volt es nagyon sötèt volt minden.
Biztosan jó a szakember, ha mar ezt pedzegeti ovatosan. Viszont rettentően fèl, hogy majd azt hiszi a gyerekeket is bántja. Pedig velük mèg a hangjat sem emelnè.Értük èl. Ezert is valasztotta a terápiát a vonat helyett ( ennyire volt lent)most pedig retteg, ha meglatja a karját. Nem maga miatt, hanem nehogy azt higyje h agressziv
Nagyon sajnálom, szívből, mindenkit aki ide jut …
Ami fontos elsajátítani ebben az esetben:
1- azonosítani az önvagdosás okait (ami megtörtént)
2-megtanulni stresszkezelő stratégiákat, hogy elkerulhető legyen a vagdosás és máskepp vezetődjön le a stressz
3-megtanulni az intenzív emóciók kezelését és kontrollálását
4-önkép fejlesztés
5-szocialis es kommunikaciós képességek fejlesztése
6-egészséges probléma megoldási strategiak kialakítása
Aki vagdossa magát, az másokkal NEM agresszív, a legtöbb esetben ellenkezöleg, a feszültséget önmaga ellen fordítja.
Ez semmi esetben nem ok arra, hogy a gyerekeket elvegyék töle, ha meg segítséget kér ez ellen, az mindenképpen csak pozitív
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!