Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire érezhető a pszichológ...

Mennyire érezhető a pszichológusi terápia hatása egy alkalom után?

Figyelt kérdés

Nyilván nem egy két nap, de mennyire érezhető gyorsan hogy segit?


Mik a tapasztalatok?


2024. febr. 23. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy alkalom után még nem várható érezhető változás
2024. febr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazaN
2024. febr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire, az elsö alkalom maximum bemutatkozásnak nevezhetö, semmifére terápiás hatása nincs. A terápia hosszabb folyamat, ha pár hónap után van valami változás, az már gyorsnak nevezhetö
2024. febr. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Phoney ***** válasza:
100%

Ami első alkalommal történik, az gyakorlatilag még nem terápia. És ne is várj ilyet, hogy az elejétől "működni" kezd, mert a terápia általában egy műtétre hasonlít jobban. Ha úgy érzed, hogy a terápiától az elejétől kezdve egyre jobb, akkor te nem terápiára jársz, hanem vidámparkba.


Hogy milyen gyorsan segít, az a módszertől függ. A kognitív terápiák pl. nagyon gyorsan, 10-20 alkalom alatt is nagyon hatásosak lehetnek, de csak olyan, "szerencsésebb" esetekben működnek, amik kognitív szinten is helyrehozhatók.


Ha bővebben érdekel, hogy mi a terápia, ez egy egyész jó írás:

[link]

2024. febr. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen azt mondta kognitív terápiával dolgozik és problémát oldunk meg.
2024. febr. 23. 16:49
 6/6 Psycho ***** válasza:
94%

Így van, ahogy a többiek is írják. Az első 3-4 alkalom a bemutatkozás, problémafeltárás, diagnosztika, célkitüzés (terápiás "szerződés") időszaka. Itt még nem is az a cél, hogy bármi jobb legyen, hanem, hogy közösen képbe kerüljetek, mi is valójában a probléma, hol tartasz, hova szeretnél eljutni, és hogyan.


A pszichológia soha nem állította, hogy pik-pakk megoldással szolgál. Ebben más, mint az orvoslás, ahol odamész a dokihoz, megnéz, felír valamit, aztán meg is vagyunk.


Aki azt gondolja, hogy odamegy, és jól megmondja neki a frankót a pszichológus, aztán két hét múlva minden szép, minden jó, azt csodavárónak nevezzük. Ha ilyen elvárásokkal érkezik valaki, akkor kegyetlenül csalódni fog.


Problémafüggő, hogy mennyi időn belül lesz változás. De még a rövid távú terápia is egy 8-10 alkalom.


És a legritkább esetekben mondható el, hogy folyamatos a javulás. Ez nem olyan, mint a sífelvonó, hogy felülsz rá és egyre magasabbra kerülsz.

Tele lehet buktatóval, és simán benne van, hogy átmenetileg még rosszabb is lesz, mint volt. Ez normális.

Olyan ez inkább, mint egy begennyesedett seb. Ahhoz, hogy meggyógyuljon, előtte fel kell szakítani, ami baromi fájdalmas tud lenni. De ez kell ahhoz, hogy ki lehessen pucolni, fertőtleníteni, és bekötni.


Feltéphet, felszínre hozhat (sőt, ez is valahol a cél) a terápia olyan elakadásokat, eltemetett konfliktusokat, régi sebeket, amik újraélése nagyon intenzív. De ez kell ahhoz, hogy működjön az ügy, hisz mindez ellenőrzött, biztonságos, kontrollálható keretek között történik.

2024. febr. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!