Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Helyzetvátoztatással összefügg...

Helyzetvátoztatással összefüggő szédülés stressz miatt lehetséges?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban jelentkezett először, amikor külföldön voltam rokonoknál. Akkoriban szorongást okozott nekem az utazás, a távolság az otthonomtól, kikapcsolódni mentem, de ez nem sikerült sajnos, egész héten gyomoridegem volt, nem tudtam enni, erős fejfájásaim voltak, és egyik éjjel ahogy fordultam meg az ágyban erős forgó jellegű szédülésre ébredtem, ami pár másodpercig tartott, de ha mozdítottam a fejem újból és újból rámtört. Sikerült visszaaludnom és reggelre megszűnt. Lett volna még egy külföldi utam, akkor az utazás előtt ugyanerre az erős szédülésre ébredtem, el se tudtam indulni, egész nap jöttek ezek a rohamok, ha mozdítottam a fejem, illetve bizonytalanságérzés, hányinger egész nap jelen volt, de estére valamennyire enyhült. Azóta is ha sok stressz ér vagy szorongok előfordul ugyanez, de nem minden esetben, nem is gyakori, évente maximum 1 alkalommal van ilyen. Enyhe szédülés az gyakoribb, vagy az, hogy pár másodpercre megszédülök, de az nem ez az erős forgó jellegü szédülés. Neurológiai vizsgálaton nem találtak semmit. A vérnyomásom mindig rendben van, amikor mérem, ha szédülök, akkor meg szoktam mérni, akkor sincs gond vele. A vércukrom is rendben van a szédüléseim alkalmával is. Hallottam róla, hogy elvileg ilyenkor valami kristályok mozdulnak el a fülben, ehhez a stressz hozzásegíthet? Illetve az enyhébb szedüléseket vagy megszédüléseket okozhatja szorongás, stressz?

25/L


2023. nov. 24. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Szorongás
2023. nov. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
+1 a szorongásra millió egy vizsgálat után engem így diagnosztizáltak
2023. nov. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 b1812567 ***** válasza:

Nekem pár hete kezdődött erős szédülés, ami kb két nap alatt elmúlt, de kb egy hete megint előjött.

Akkor jöttem rá némi keresgélés után, hogy ezt így hívják.

És megtaláltam azt is, hogy ha valóban elszabadult kristályok okozzák, akkor mi segíthet.

Vannak gyakorlatok, amelyek segítenek a helyükre terelni ezeket. A leggyakrabban az Epley manővert említik, de van pár alternatíva.


Keress rá videókra, van a Sote-nak is, magyar nyelvű.

Egyedül is meg lehet csinálni, nekem elsőre is segített.

Ha nem javul tőle, mindenképp tovább mennék míg nem találnak orvosi okot, mert sokminden okozhat hasonló tünetet, szív és érrendszertől idegrendszerig.

2023. nov. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon durva, nem akartam elhinni, hogy ilyen komoly és erős szédülést is tud okozni. De mivel mást nem találtak és egyértelmű összefüggésbe tudom hozni a szorongást okozó helyzetekkel így már kezdem elhinni.
2023. nov. 24. 20:30
 5/5 A kérdező kommentje:
Epley manővert próbáltam már ilyenkor, nekem sajnos nem segített csak az alvás. Ha ilyenkor alszok egyet, akkor elmúlik, olyan még nem volt, hogy több napig tartott volna. De sokszor az elalvás sem egyszerű így, mert fekve rosszabb, de ha találok egy pozíciót ami jó és nem mozdulok akkor úgy el tudok aludni
2023. nov. 24. 20:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!