Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ezek lehetnek xanax elvonási...

Ezek lehetnek xanax elvonási tünetek vagy pánikbetegség ?

Figyelt kérdés

Már 3 éve szedtem 0,25 ös xanax felét . Meg antidepresszánst.

Az antidepresszánst nyáron abba hagytam és csak fél szem xanaxot vettem be .

Aztán elhagyott a barátom ami nagyon nagyon megviselt , ekkor elkezdtem több xanaxot bevenni hogy el tudjam viselni a fájdalmat .


Nagy nehezen el tudtam engedni az exemet de ért még egy trauma ami után sokkos állapotban voltam és pánikrohamot is kaptam .


Na a jelenlegi helyzetem hogy már napi 3 xanaxotot veszek be és semmit sem érzek csak egy iszonyatosan elviselhetetlen szorongást ami hétről hétre rosszabb .

Annyira erős ez a szorongás már vagy nem is tudom mi ez hogy egy falatot nem bítok enni , amit meg kell rágni azt egyszerűen nem tudom lenyelni . Gyümölcs püréket iszok hogy legyen bennem valami tápanyag .

Hányingerem van , fáj a gyomrom , fáj a fejem de az is annyira hogy a gyógyszer sem segít rajta , néha olyan mintha remegne a szám, a szemem tikkel , be van dugulva a fülem , van hogy megszédülök .

Az utcára már nem merek kimenni mert akkor panikrohamom lesz .



2023. nov. 21. 02:14
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Szia! Sajnálom, hogy ilyenbe “keveredtél”. A benzodiazepinek, így a Xanax (alprazolam) is nagy abúzuspotenciállal rendelkezik, néhány hét alatt intolerancia alakul ki az adott mennyiséggel szemben, és a szervezet minél nagyobb adagokat követel. Tehát ezt inkább megvonásként lehet jellemezni, bár élettani értelemben nem az…ez kissé bonyolult, ha szeretnél esetleg beszélni egy orvossal névtelenül itt privátban, aki öt évig kezelt ilyen “betegeket” (azért teszem idézőjelbe, mert nem szeretem ennél az állapotnál a beteg kifejezést, stigmatizál többek közt), akkor írj üzenetet nyugodtan.
2023. nov. 21. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
*javítok: intolerancia helyett TOLERANCIA.
2023. nov. 21. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
15%
Vagy már a tolerancia miatt nem csökkenti a xanax a szorongásodat és ez a jelenlegi szorongási szinted
2023. nov. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

1


Csak, hogy felre ne vezesd privat beszelgetesben, el tudnad magyarazni hogyan epul fel az orvosi diagnosztikai szerkezet? Hany resze van, es mik a jellemzoik es hogyan derited ki egy mas szakteruletrol erkezo diagnozisnak a lenyeget ha nem is tudod ertelmezni teljesen? Hogyan kell kiolvasni oket? Milyen variacioban lehet?


En ezekre mind tudom a valaszt, gyogyszereszkent. De amiket irtal neharagudj, de egy laikus zagyvasaga aki annyit tud, hogy benzodiazepine. Es meg igaza sincs ha volt tovabbkepzesen.


Varom a valaszt.

2023. nov. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
12%
4/: kérlek magyarázd el, mindig szívesen tanulok. ;)
2023. nov. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
11%
Főleg gyógyszerésztől, aki ugyan nagyon jól tudja az analitikai kémiától kezdve a farmakovigilanciát; de még egy beteget sem kezelt, azon egyszerű oknál fogva, mert nem ez a feladata, nem is teheti meg.
2023. nov. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2%

“ orvosi diagnosztikai szerkezet? Hany resze van, es mik a jellemzoik” 😂😂😂 Mégis melyik, van egy pár….EKG, CT, MR, EEG, EMG, ENG, capnograph, pulsoxymeter, PICCO???


“ hogyan derited ki egy mas szakteruletrol erkezo diagnozisnak a lenyeget ha nem is tudod ertelmezni teljesen?”


Ilyen kifejezés nincs, már bocs, ha bárki belegondol ebbe logikusan, akkor a hsz-odban azt állítod, hogy te gyógyszerészként ezt IS tudod. Tehát, van egy másik szakterület, amiről nem tudjuk mi, onnan érkezik egy diagnózis, amit szintén nem tudunk, hogy mi, és ennek a lényege…Khmmm… A diagnózisnak kritériumai vannak és definíciói, a többi ismereten kívül. Nyilván egy ismeretlen dg. lényegét senki nem tudja (még te sem, gyógyszerészként😂😅), benne van a nevében: ISMERETLEN.

Bocs megint, de annyi “zagyvasagot” te írtál ebben a tündöklő hsz-ben, hogy a laikus te vagy, nem pedig a többiek, és hozzáteszem, hogy ilyen baromságokat még egy gyógyszerész sem mond, uh sztem ezt se nagyon reklámozd… Láttam már pár megnyilvánulásodat itt, ahol szigorúan elmondod minden esetben, hogy gyógyszerész vagy, sosem reagáltam, de most már így kb. harmadszorra látva elég feltűnő, hogy mindig kipécézel magadnak vkit, akit “felkérdezel”, úgy ráadásul, hogy a kérdezőhöz hozzá sem szólsz, magyarul kötekedni, trollkodni jársz ide. Ez pedig nem jó, az sem, ami ezzel jár (azt még hagyjuk, hogy magyarul írni sem tudsz, az egész szöveged egy katyvasz, de hülyeséget is beszélsz folyamatosan).

2023. nov. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%

5,6


Eleg konnyu felismerni az olyanokat akik tenyleg semmit nem ertenek a dologhoz. Irnak egy kommentet valami flegmat, aztan irnak megint egyet rovid idon belul. Bocsanat, hogy a becsuleted sertettem meg. Csak nem akartam, hogy privatban hulyeseget meselj barkinek orvosi tanacsadassal korulbelul annyival, hogy benzodiazepine, dependencia.


De a kedvedert (en angol kepzesen voltam): prefixum root suffixum


prefix+root+suffix -> gastr(/o)enter(/o)logia. -> logia a tudomanya valaminek, gastr/o prefixum a gyomor enter/o a bel.


Leuk/o + aemia -> leuk/o + aemia -> feher+verrel kapcsolatos kondicio, ezt rad bizom, evidens.


Ertelmezni suffix->prefix->root es utana keresztbe, egy diagnozis elolvasasert. Hogy tanulj megtobbet.


Na a haemangiosis-t ird le majd, hogy mit jelent, de segitek


haem/o -> ver

angi/o -> ezt nem arulom el, tipp: angiologia mivel foglalkozik?

osis: egy kondicio (patogenic is lehet)


Tovabbkepzesrol meg nem keszul se hang/video felvetel. A benzodiazepinekrol is volt szo, es utananeztem szakteruleti oldalakon.


Egyebkent gyogyszerellatasi szakgyogyszeresz szakkepesitessel vagyok gyogyszeresz. Nezz utana ha van kedved. De gondolom mar full lesz*rod ahogy a tobbi becsuletes gykoris. Nem is ertem minek vettem a faradtsagot.

2023. nov. 21. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!