Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rettenetesen be tudok parázni...

Rettenetesen be tudok parázni a halál gondolatától! Miért?

Figyelt kérdés
Édesapám 12 éve halt meg ,és azóta érzem ezt.Elöször pánikrohamnak hívtam,de aztán utánanéztem,olvastam róla,és rájöttem,hogy inkább "halálfélelemnek"vagy nem is tudom,nevezném,ugyanis csak akkor kap el ha a hal´lról van szó.Minden erö kimegy belölem,ugy érzem nem tudok gondolkodni,mintha el akarnék ájulni,és félek,a szívem kiugrik-ezt érzem.Nagymamám most ment el egy éve lesz,akkor megint elöjött,ha öregeket látok,tragédiát halottakat akár atv-be is,teljesen be tudok parázni.Két gyermekem van,nem vagyok beteg,mégis mindig azon jár az eszem mi lesz ha meghalok.Tiszta béna,Az orvos aszonta semmi bajom,irt nyugtatót!Mivel tudnám magam jobban kontrollálni,mi adna eröt hogy ne legyenek ilyen hülye gondolataim?
2010. okt. 15. 17:10
 1/8 anonim ***** válasza:

szia! nekem is ilyen gondolataim vannak sajnos hónapok óta :S a TVbe is ez a sok tragédia megriaszt nagyon:S nagyon félek a haláltól, nekem elég sokat pörög ezen az agyam sajnos, ha vmim fáj már temetem magam:S


21L

2010. okt. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez szörnyű. Velem is ugyan ez van. Fogalmam sincs mit csináljak, nagyon elegem van már belőle. Most mondhatnám azt, hogy ne gondolj rá, de az nem segít, mivel én sem gondolok rá, de mégis egyszerűen mindig eszembe jut. Szóval nem tudom mit mondjak neked, de engem is érdekelne, hogy mit lehet ilyenkor tenni.
2010. okt. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
első vagyok... szörnyű érzés :S néha azt érzem h nemsokára meghalok, meg mi lesz velem és jajj :S
2010. okt. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nahát már eleve az megnyugtató egy kicsit hogy nem vagyok egyedül,Pl a 2012-es világvége is nagyon aggaszt! Nem jár erre valaki aki tudná mit tegyünk az agyunkkal hogy jobban viselkedjen?(én is temetem magam ha vmi fáj!)sz@r naon.
2010. okt. 15. 21:01
 5/8 anonim válasza:
2012pff már elkezdőtöt nem akarok vészjósló lenni de elég sz@rul ál a hejzetünk(mi emberiség) magunkat pusztítjuk el :S
2010. okt. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezt már régen mondják,és már rengeteg világvégét megjósoltak,de ez a 2012 dec 21 nemtom mié de valahogy olyan fura,Rettenetesen kíváncsi leszek mi fog történni ezen a napo! Tragédiák mindig is voltak,csak régen nem volt ennyire jó az információforrás.Ma már pillanatok alatt eljut minden hír mindenhova.Na! Ilyenekkel nyugtatom olykor magamat,igy magyarázom magamnak hogy ne parázzak,minek,hülye vagyok!
2010. okt. 15. 21:46
 7/8 anonim ***** válasza:

A haláltól való félelem és szorongás minden emberben benne van. Van, akiben tudatosul, van, akiben nem. A szorongás egy alapformájának is lehetne mondani.

Ám általában nagyon erősen hárítjuk a halál gondolatát rengeteg védekező mechanizmussal. Ilyen például az igazságos világba vetett hit is: jó ember vagyok, így velem nem történhet semmi rossz, a baj mindig másokkal/ a rossz emberekkel történik meg.


A te esetedben viszont gyakran előkerül a halálfélelem. És sokszor annyi konkrét rossz élmény ér bennünket tényleg, hogy nem tudunk hárítani. Javaslom, hogy próbáld ne bele élni magadat abba, hogy milyen lehet a "nem lét" érzése.


Valamint próbálj gazadag, tartalmas életet élni. Továbbá ha nyitott vagy az irodalomra, javaslom Neked Paulo Coelho: Veronika meg akar halni, valamit Mitch Alboom: Kedd esti beszélgetések életről és halálról című művét. Sokat változtathat az életről, és a halálról alkotott szemléleten. Különösképpen pedig Eckhart Tolle: A most hatalma című művét ajánlom jó szívvel. Ilyen helyzetben Rád különösen jó hatása volna, ha nyitott vagy a szemléletére.


Felmerülhet még a pszichoterápiás szemlélet is. A gondjaidnak az is gyökere lehet, hogy a korábbi veszteségeidet (elhunyt szeretteid) még nem tudtad megfelelően feldolgozni. Talán ezért tölt el különös szorongással a halál. Vagy ha most vagy 45-50 év körüli, egy életközepi válság is oka lehet. Ha felkeresel egy pszichológust, ki tudjátok deríteni a gondok eredetét.

2010. okt. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nayon köszönöm,a válaszod igazán kedves és hasznos.Olvasni sajnos nem tudok,nem vásárolok net-en,és külföldön élek,nem tudom megvenni a könyvet,a nem lét milyen lehet-be sokszor belegondolok,és az is megilyeszt.Tulajdonképpen az ismeretlentöl fél az ember és attól hogy mi lesz ha nem lesz,ezt is fel tudom fogni,és azzal nyugtatgatom magam,kialakítottam magamban egy olyan teóriát,hogy mindnyájan itt vagyunk,és mindnyájan el is megyünk,Itt voltunk,ott az imeretlenben ujra leszünk,és ujra találkozunk.Hát ennyi,36 éves vagyok csak,ezért tartom dyrvának.Pszihológusnál már voltam,semmi bajom,orvos is aszongya hogy semmi bajom,írt nyugtatót de én be nem szedem csak ha nagyon muszálj,mert nézeteim szerint a gyógyszer méreg,és attól is beteg leszek,és meghalhatok,,,,na ilyenek is vannak.köszi,sziasztok
2010. okt. 16. 13:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!