Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok 100%osan megbízni...

Nem tudok 100%osan megbízni senkiben. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ez főleg a barátommal kapcsolatban rossz. Néha nem tudok benne bízni, pedig semmit nem csinált, bízhatnék benne. Egyfolytában arra gondolok, hogy elveszíthetem, és akkor mi lesz velem. Nagyon jó a kapcsolatunk, ilyenkor ő is próbál megnyugtatni, és igazából nincs miért aggódnom. Szeretjük egymást. De senki másban sem tudok teljesen megbízni. Szüleimben sem, barátnőimben sem. 16/L (Remélem jó kategóriába írtam, nem tudtam jobbat kitalálni)
2010. okt. 11. 20:11
 1/5 anonim válasza:
100%
Nyugi, nem is bízhatsz meg senkiben 100%-osan. Az borzasztó lehet, ha elveszítesz valakit, de azt is túlélnéd; akkor jönnél rá, ha megtörténne. Próbáld használni az eszedet, hogy eldönthesd mi az amit elhihetsz és mi az amit nem. Néha a megérzéseidre is hallgathatsz. Barátnőkben sose bízz, bármikor visszaélhetnek a titkaiddal,a szüleid már más kérdés, attól függ milyen kapcsolatotok volt és van.
2010. okt. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
30%

Szia! 30/F

Ne bízz senkiben csak magadban. Próbálj meg a jóra figyelni és sodródni az élettel, de csak addig amíg az jó neked. Ha bárkinek, bármi titkot elárulsz, amint ezt az előttem szóló is írta az visszaüt. Mindig kihasználják ha tehetik. A bizalmat meg hosszú évek alatt lehet kiérdemelni. Nem tudom mióta a bartátod a barátod, de biztos nem évek óta.

2010. okt. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megnyugodtam, hogy nem bennem van a hiba. :) Fél éve vagyunk együtt a barátommal.
2010. okt. 12. 06:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Nézz utána egy pszichológia könyvben vagy akár a neten az ősbizalom és ősbizalmatlanság címszónak. Én is ugyanígy vagyok, képtelen vagyok érezni a bizalmat, még azokban sem tudok bízni, akik mindent megtettek értem és tudom az eszemmel, hogy jó emberek és nem fognak elárulni, de nem tudom érezni. Nekem is főként a párkapcsolatoknál jön ki. Ősbizalom az anyával szokott kialakulni babakorban, nálam azért nincs, mert elhagyott az anyám pár hónaposan. Neked milyen a kapcsolatod Anyuddal? Nincs esetleg ilyesmi a dologban, mint nálam?
2010. okt. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem én együtt élek mind2 szülőmmel, régebben jobb volt velük a kapcsolatom, csak egy ideje (kb 2 éve) vagyok ilyen. Nem mondok el nekik semmit, és nem sok időt töltök velük. Nincs velük jó kapcsolatom, mindig minden az én hibám, 4esért is leszedik a fejem...Talán ezért nem tudok bennük bízni...Köszi, megnézem amit mondtál. :)
2010. okt. 12. 19:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!