Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért vagyok ennyire gátlásos,...

Miért vagyok ennyire gátlásos, vagy ez már betegség?

Figyelt kérdés

Hello! Az lenne a problémám, hogy társaságban legyen az barát, család, vagy idegen egyáltalán nem tudok megnyílni, vagy csak nagyon ritkán, kevés embernek. Pl.: Ha beszélgetünk többen, akkor csak akkor szólalok meg, ha teljesen biztos vagyok benne, hogy amit mondok az jó és oda illő. Vagy ha valaki viccesen, vagy komolyan beszól nekem, nem mondok semmit, nem foglalkozok vele, és ugye ezt sokan kihasználják. Viszont, ha iszok, vagy bármiylen más tudatmódosító szert eszek, akkor teljesen megváltozok, még utánna is pár napig. Ilyenkor teljesen más leszek, kiállok magamért, egyfolytában beszélek és így én kerülök a középpontba,tisztelnek, a csajok is csak ilyenkor figyelnek rám. De ezek nélkül, minta egy nyomást éreznék a fejemben és nem érdekel senki, és az hogy mit mondanak rám, minta nem lenne "kedvem" beszélni és teljesen magamba fordulok. Emiatt normális bartnőm se volt eddig, és ugye emiatt mégjobban semminek érzem magam. Gondolom ezek a szerek feloldják a gátlásomat, és előhozzák a valódi énem. Ha ilyen lennék mindíg semmi problémám nem lenne. Akármit csinálok az adott helyzetben nem tudok magam "rávenni", hogy feloldódjak, hiába beszélem be magamnak, hogy na most milyen kemény leszek, csak ugyanúgy magamba fordulva lesek. Csak az nem megoldás, hogy minden reggel 4 felessel kezdjem a napomat.

Kössz a segítséget. 19/F


2010. okt. 11. 02:20
 1/3 anonim ***** válasza:

a két állapot, amit leírsz, utalhat komoly problémákra. a kórossága attól függ, hogy téged ez zavar-e a mindennapi életben.

komoly veszély van abban, hogy megváltozott tudatállapotban egész máshogy vislekedsz, mert a rászokás emiatt potenciális veszély... nagyon nem jó, ha emiatt gyakran iszol vagy drogozl, az egész életedet tönkreteheti. van más megoldás, biztonságos és szabályos, csak tenni kell érte.

keress fel egy pszichiátert, mert valószínűleg az állapotod terápiát igényel, pszchoterápiát mindenképp, de elképzelhető, hogy gyógyszereset is. ettől nem kell tartani,a pszichiáterek ugyanolyan orvosok, mint a többi, a beteg szervet gyógyszerrel kezeli. már csak azért sem kell aggódnod, mert minden a te jóváhagyásoddal fog történni, a te döntésed lesz.

mindenképp jó szakembert keress meg, ha az első nem tetszik valamiért, menj tovább.

de számíts arra is, hogy kemény munka lesz, részedről hatalmas energiákat igényel majd.

2010. okt. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hali. Eléggé zavar, emiatt szar az életem már kb 5 éve. Pszichiáter, jó de mégis tudna valaki, egy rendeset ajánlani? Budapesten néztem, legalább 20at találtam, nem igazán tudom, hogy közülük ki a jó és ki nem.
2010. okt. 11. 22:37
 3/3 anonim ***** válasza:

ha van pénzed magánpszichiáterre, akkor az egy nagyon jó kiindulási pont.

hogy melyik a jó, azt nem lehet tudni előre. ott van a nevük mellett az, hogy melyik terület a specialitásuk. próbálj meg olyat keresni, amelyik képben leht a te problémáiddal.

írhatsz nekik mélt, megkérdezheted őket, hogy kit ajánlanak. és ezek után még élőben is szimpatikusnak kell lennie, és érezned kell, hogy megmozgat benned valamit.

fel kell készülj rá, hogy időnként nagyon rossz lesz egy-egy terápiás alkalom, mert sokszor kellemetlen emlékeket hoz fel, és szembesülnöd kell nagyon rossz érzésekkel.

azonban ez a gyógyulás útja. a rossz fogat is ki kell húzni, hogy begyógyulhasson a helye. kis idő múlva sokkal jbob lesz majd.


viszont nem hiszem, hogy az az "igazi" éned, ami befolyásolt állapotban kijön belőled. az ugyanúgy egy befolyásolt én, mint az, ami józanul uralkodik rajtad. hiszen most a gátlásaid által vagy befolyásolva, úgy pedig alkohol, vagy drogok által. a valódi éned valahol a kettőn túl van, talán úgy kell elképzelni, mint amikor egy szobrász egy márványtömbből kifarag egy szobrot. a márványtömbben már ott van valahol, de le kell csiszolódnia róla a feleslegnek, hogy kialakulhasson a végső forma.

A személyiséged még nem kiforrott, de ez inkább pozitív dolog, hiszen egy kialakult dolgon már jóval nehezebb változtatni.

most viszont már el kell kezdened megkeresni az igazi saját magadat, mielőtt késő lenne, és egy olyan emberré válnál, aki egész életében csak keresi saját magát, de nem találja.

előző voltam.

2010. okt. 11. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!