Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek van valami bajom?...

Szerintetek van valami bajom? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ebben a kategóriában talán semmiségnek tűnhet a kérdésem, de remélem, azért valaki segít.

Tehát az a bajom, hogy mikor társaságban vagyok, (főleg olyan emberekkel akiket nem ismerek régóta),akkor folyton az jár az eszemben, hogy vajon a többiek mit gondolhatnak rólam. Nem tudok másra gondolni, nem tudok felszabadulni, mert mindig ez jár a fejemben. Próbálok mindig úgy viselkedni, hogy azok, akikkel vagyok, megfeleljek neki és nem tudom igazán magamat adni és mindig félek, hogy ha elmegyünk mit gondolhatnak majd rólam, meg biztos hülyének néznek meg kibeszélnek.. Ez gyakran van suliban. Viszont délután mikor hazamegyek, nézem facebook-ot és látom,hogy ki mennyire jóban van másokkal, mennyi barátja van mindenkinek, csak én vagyok ilyen szerencsétlen. Sokszor gondolom, hogy valami baj lehet velem, más vagyok, mint a többi ember, egyszerűen nem vagyok képes jó emberi kapcsolatokat kialakítani. Van két nagyon jó barátnőm, akiket már nagyon régóta ismerek, és délutánonként arra is szoktam gondolni, hogy ők nem is igazi barátok, nem szeretnek, csak kényszerből vannak velem stb.. Az is furcsa, hogy három éve mióta gimibe jöttem még nem sikerült semmilyen komolyabb barátságot kialakítani senkivel, egyetlen osztálytársammal sem. Mindig a két régi barátnőmmel vagyok (ne értsetek félre nagyon szeretem őket),de azért ez furcsa, hogy mindig hozzájuk ragaszkodom és nem tudok másokkal igazán jóba lenni. Mindig kisebbségi érzésem van, hogy én nem vagyok olyan jófej, mint mások, vagy nem vagyok elég szórakoztató személyiség stb.

Régen egyáltalán nem voltak barátaim, és még ennél is kevesebb önbizalmam volt társaságban. Aztán ezt sikerült többé-kevésbé leküzdenem, de igazán sosem múlt el, és mostanában már minden nap ilyen kisebbségi érzésem van. Tudom, hogy ennél sokkal komolyabb bajai vannak másoknak, de nekem ez is nagyon befolyásolja az életemet és szeretnék változtatni. Kérlek, adjatok valami tanácsot!


2010. okt. 10. 23:47
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!Velem ugyanez van,mint veled.De tényleg,TELJESEN ugyanez.Nekem is vannak jobb és rosszabb időszakaim,most épp rosszabb van:(:(Én úgy érzem,ezen már nem tudok egyedül változtatni.Elegem van a kisebbségi komplexusomból(úgy érzem,hogy kevesebb vagyok a többieknél),az üldözési mániámból(szoktam úgy érezni,hogy pl.a buszon engem figyelnek,vagy suliban rajtam röhögnek,stb.),önbizalomhiányomból.Nálam is már pár éve tart ez a dolog,de az utóbbi időben rosszabb lett:(:(Szerintem nemsokára felkeresek egy pszichológust,mert jó lenne ezt még időben kezelni.Neked pedig nagyon sok sikert kívánok,hogy megoldódjanak a próblémáid!:)Szerintem egy pszichológus neked is csak segítene.Ha szeretnél beszélgetni,nyugodtan írhatsz privit:)

15/L

2010. okt. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!