Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen alap kérdéseket tesz...

Milyen alap kérdéseket tesz fel egy pszichológus az első beszélgetéskor?

Figyelt kérdés

Azt hiszem egy olyan megkérdez, hogy hall e az ember hangokat vagy valami ilyesmi.

Illetve az is a kérdésem lenne, hogy tudnátok e írni vicces válaszokat ezekre az adott kérdésekre?


2023. máj. 16. 03:18
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Ha te vicces valaszokat akarsz adni a pszichologusnak, akkor inkabb ne menj el. Ugyanis "viccbol" kaphatsz olyan diagnozist, ami utan pszichiatriara kuldenek es kb 10 evig a zart osztalyon lehetsz. Igaz, legalabb nem lesz gondod kajara es nem kell fizetni az albit sem.


Az elso kerdesek azt tisztazzak, hogy beszamithato vagy-e, nincs-e demenciad (lehet 15 evesen is), es ugy altalaban, normalis vagy-e. Ha ezt elvicceskeded... no comment.

2023. máj. 16. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%

Ne vágd magad alatt a fát, inkább oda se menj, ha nem bírsz magaddal. Nemrég olvastam egy nő panaszát, akitől a Rorschach-teszt eredménye alapján vették el a gyerekeit, és csodálkozott, hogy nem vették észre, hogy végig trollkodott. A R-teszt egy vicc eleve, amúgy meg fent van minden a WP-n, szavazni lehetett az Indexen az egyes képekre stb., szóval azok értelmi képességeit és mentális állapotát kellene megkérdőjelezni, akik még alkalmazzák, így teljesen érthető, hogy a nő végighülyéskedte, csakhát a pszichológusok többségében nincs spiritusz a klinikusok kivált agyatlan, stréber görcsikék (tisztelet a kivételnek), nem fogják a ragyogó humorodat értékelni. (Na jó, a gyakorin gyűjtött konzerv poénokat, lehet, más sem értékelné.)

Hallgass az elsőre, és ha már nem kerülheted el, hogy odsmenj, próbálj normálisan viselkedni, különben akár életreszóló bajba keverheted magad.

2023. máj. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Jó, de mik a kérdések?


.... És tudtok mondani rá poén választ is?

2023. máj. 16. 15:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Megkérdezi, hogy milyen problémát szeretnél megoldani, miért gondoltad úgy, hogy neked terápiára van szükséged.
2023. máj. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kérdező,

mondd, hogy az összes pszichológust szeretnéd egy AK-47-essel legyilkolni.

Értékelni fogja.


#4

A kérdező nem önszántából megy, hanem beutalták, mert demens viselkedésével "kiérdemelte". És nem pszichológushoz megy, hanem pszichiátriára, ami azért előnyös, mert rögtön ott is tarthatják, és akkor egy őrülttel kevesebb rohangál szabadon a városban.

2023. máj. 17. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg fogja kérdezni, hogy te egy pihent hülyegyerek vagy-e, s te meg mondod kajánul, hogy igen.
2023. máj. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én azokra a kérdésekre gondolok, amit nekem pszichológust tett fel. És ilyenek voltak: hallok-e hangokat, meg hogy látok e hallucinációkat. Asszem van ez a kettő és van még egy. És azt olvastam valahol erről a 3 kérdésről, hogy ezek bevett kérdések és hogy nem is kérdezhet pl személyes kérdést, és hogy ezek valamilyen állapotot vagy micsodát tesztelnek vagy micsodáznak... Csak nem emlékszem arra, de itt olvastam gyakorin, hogy le kellett volna screenshotolnom, azt már tudom...
2023. máj. 18. 14:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Biztosan pszichológusnál voltál és nem pszichiáternél?


Tőlem ilyesmit egyáltalán nem kérdeztek hogy hallucinálok-e de még csak azt sem hogy vannak-e öngyilkos gondolataim (nincsenek).


Inkább arról kérdezett hogy miért kerestem fel, miben tud segíteni, és kicsit szokványosabb dolgokat is pl. mit dolgozom, milyen a családi hátterem.

2023. máj. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!